Aj kúpeľňa vás môže nemilo prekvapiť

0 323

Po príchode z práce sa už neuveriteľne tešíme nielen na teplú kávu uvarenú v domácom kávovare, ale aj na to, kedy si budeme môcť ľahnúť do vane, poprípade ísť do sprchového kúta a okúpať sa pod prúdom horúcej vody. Kúpeľňa je však miestnosť, ktorá nám po čase dá najavo, že potrebujete rekonštrukciu ako soľ.

Už pri zariaďovaní kúpeľne zohľadňujeme aktuálne trendy, pričom si uvedomujeme, že obklad a dlažba, ktorý sa nám momentálne páči, sa nám o niekoľko rokov už páčiť nemusí. Môže nám vadiť jej farebné prevedenie, ale na veľké prekvapenie sa nám nemusí páčiť aj práca robotníkov, ktorí pracovali na tom, aby kúpeľňa vyzerala naozaj skvostne.

Kúpeľňa nás vie po rokoch prekvapiť. Nielenže nám odíde práčka, ktorá nám roky vydržala a pritom si veľmi dobre uvedomujeme, že tá nová tak dlho nevydrží. Problémy nám môže robiť najmä pleseň v škárach medzi obkladačkami a opadávajúca špárovačka. Mnohí majstri vychvaľujú do nebies práve vodoodpudivú cementovú špárovačku. Iní ju zase nepoznajú a nevedia zhodnotiť, či je dobrá, alebo zlá.

Vodoodpudivá špárovacia hmota má však svoje výhody. Je ľahko udržiavateľná, vďaka nízkemu zmrašťovaniu zostáva bez akýchkoľvek trhlín a prasklín. Má dlhodobú životnosť a mráz jej vôbec nevadí. Je odolná voči kyselinám. Zato epoxidová škárovacia hmota zabraňuje bujneniu baktérií na povrchu špárovačky, čím si získava taktiež množstvo spokojných zákazníkov. Pri výbere špárovacej hmoty si nechajte poradiť od odborníkov, ktorí vám najlepšie poradia akú špárovaciu hmotu by ste si mali vybrať. Pleseň sa tvorí neustále, preto vám okrem pravidelného čistenia špár odporúčame vetrať, a to aj cez zimu keď sušíte prádlo priamo v kúpeľni.

Aj kúpeľňa vás môže nemilo prekvapiť. Plesne a opadávajúca nekvalitná špárovacia hmota najviac.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.