Malé úpravy, ktoré dokážu kompletne zmeniť atmosféru vášho bývania

0 427

Cítite aj vy ten pocit, že by ste chceli zmeniť svoj domov, lebo je už dlho všetko rovnaké? Dobrou správou je, že sa nemusíte hneď púšťať do veľkých rekonštrukcií, ktoré by vás stáli veľa času a peňazí. Často je to o tom, že vnímame príliš dlho rovnaké prostredie. Väčšina ľudí sa v miestnosti začne cítiť inak už pri malých zmenách, čo sa dá v tomto prípade celkom dobre využiť.

S farbami opatrne

Je celkom bežné, že izby vo svojom dome ladíte do nejakej farby. To je úplne normálne, keďže to prispieva k pohodovej atmosfére v miestnosti.

Kombinácia obrovského množstva farieb na mnohých ale pôsobí neusporiadane a chaoticky. Ak však cítite že chcete zmenu, skúste vymeniť iba niektoré farby. Mnohým z vás bude stačiť zmena závesov, koberca, obrazov, alebo posteľných obliečok. Väčším zásahom môže byť vymaľovanie stien.

Potrebujete svetlo

Často si ani neuvedomujeme, ako dokáže svetlo ovplyvniť náladu v konkrétnej miestnosti. Preto je dôležité si naozaj dobre premyslieť nákup svietidiel do jednotlivých izieb. Už len malá zmena odtieňu svetla, ktoré je produkované žiarovkou, môže výrazne zmeniť vaše pocity.

Obrovské množstvo možností v dnešnej dobe ponúkajú rôzne formy LED osvetlenia, ktoré sa dajú nastaviť na ľubovoľné farby. Nie vždy sa môžu využiť ako primárny zdroj svetla, ale určite sú výborným prvkom na dotvorenie atmosféry. Nie sú vôbec drahé, a preto ak chcete zmenu, môžu byť výborným pomocníkom.

Pomôže zmena polohy nábytku

Rozloženie nábytku je tiež jedna z vecí, ktoré sa vám postupom času dostanú do podvedomia. Následkom toho môže byť práve vaša túžba po zmene. Nebojte sa s nábytkom experimentovať.

Nechajte si jeden voľný deň na kompletné prerobenie izby, kedy všetok nábytok popresúvate, pootáčate a uvidíte, že sa budete cítiť ako v novom byte.

Tieto drobnosti na váš celkový dojem z izby vplývajú viac, ako by ste si možno mysleli. To sa dá v tomto prípade využiť vo váš prospech, keďže iba malá zmena dokáže úplne zmeniť ako danú miestnosť vnímate. Stačí teda zmeniť iba nejakú menšiu vec a vaša chuť na rekonštrukciu bude po chvíli preč.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.