5 dôležitých bodov, ktoré by ste mali poznať skôr než začnete prerábať vašu kúpeľňu

0 444

Ak sa chystáte na renováciu kúpeľňových priestorov alebo staviate úplne novú, môže vás to stáť množstvo času, energie a veľa krát aj bolestí hlavy.

Vždy je dobré vedieť, čo vás môže čakať, a preto vám prinášame niekoľko dobrých tipov, ktoré vám pomôžu sa vyhnúť viacerým bežným chybám a premeniť aj vašu kúpeľňu na luxusnú oázu pokoja.

1. Zistite si cenu bežných kúpeľňových renovácií

Výška ceny za renovácie a novopostavené kúpeľne sa rôzne líši. Cenu prerábky alebo novej kúpeľne určuje nielen veľkosť miestnosti, ale aj kvalita použitej dlažby, obkladov, celkový dizajn kúpeľne a mnohých iných dôležitých aspektov.

Vedieť bežnú približnú cenu za postavenie alebo renováciu takejto kúpeľne je nutné, aby ste potom mohli všetko podrobne zahrnúť do rozpočtu. Aj samotný realizátor renovácie potrebuje vedieť výšku vášho rozpočtu, pretože podľa toho sa jednoduchšie rozhodne, či vám ponúkne talianske luxusné obklady alebo inú verziu obloženia a nemusí tak strácať čas so zbytočnými prepočítavaniami nákladov.

2. O dizajne sa poraďte s odborníkom

Je skvelé, ak máte vlastnú predstavu ako bude kúpeľňa vyzerať, no aj napriek tomu si však nechajte poradiť od odborníkov. Dobrý odborník vám totiž dokáže ukázať rôzne vychytávky podľa najnovších trendov a odhovoriť vás od bežných chýb ako je umiestnenie toalety hneď pri vstupe do miestnosti v prípade spojených priestorov.

V kvalitných kúpeľňových štúdiách vám vytvoria vizualizácie na mieru podľa vašich predstáv a ako bonus vám poradia v prípade, že nad niektorými krokmi váhate.

Pokiaľ nemáte konkrétne požiadavky a inšpirácie o tom, ako by mala vaša kúpeľňa vyzerať, nechajte si zostaviť viaceré návrhy kúpeľní od dizajnérov a už si potom len jednoducho vyberte tú, ktorá bude vášmu štýlu najbližšie.

3. Vintage alebo moderný štýl?

Sledovať najnovšie trendy v kúpeľňových zariadeniach dokáže málokto, teda pokiaľ to práve nie je jeho zamestnanie. V prípade, že ste si ale nejaký štýl našli a chcete si podľa neho miestnosť zariadiť, premyslite si najskôr, či sa do vášho bytu alebo domu hodí.

Vytvoriť kúpeľňový priestor v luxusnom modernom štýle i keď zostatok domu je skôr retro, nebude až tak dobrý nápad. So špecialistami sa však určite dohodnete na vhodnom kompromise.

V prípade novodobých trendov je dobré si tiež premyslieť, či sa s nimi dokážete stotožniť a fungovať aj na dlhlhú dobu. Predsa len vymieňať vintage kachličky za iné, len preto, že už vás tento to už nebaví, nie je celkom lacná záležitosť.

4. Zmierte sa s veľkosťou kúpeľne

Pokiaľ si predstavujete vo svojej novej kúpeľni dvojumývadlo, ale nemáte na to priestor, je možné, že dobrý dizajnér niečo vymyslí. Ak sa to však ani z jeho pohľadu nepodarí, nechajte si radšej poradiť.

Dvojumývadlový trend po čase totiž pominie, ale vy budete musieť niekoľko rokov narážať do rohu práčky, ktorá sa vám kvôli veľkému umývadlu len tak tak zmestila ku dverám a teraz trocha vytŕča.

5. Osvetlenie

Osvetlenie dokáže urobiť s miestnosťou divy. Preto si rozhodne nájdite čas na to, aby ste si správne rozplánovali, kam osvetlenie nainštalujete, aký typ zvolíte a koľko svetla budete v miestnosti potrebovať.

Nechcete predsa aby vaša kúpeľňa pôsobila ponuro, ale zasa to nemusíte so svetlom ani zbytočne preháňať. Za zváženie stoja bodové stropné svetlá pripadne rôzne druhy podsvietení, pod ktorými vynikne krásny lesk a štruktúra moderného obkladu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.