Korková podlaha: Spôsob, ako zvýšiť teplotu v miestnosti až o 1°C

0 1 078

Korok bol veľmi obľúbeným materiálom napríklad na tapetovanie v 60. a 70. rokoch. Jeho vlastnosti už vtedy zaujali množstvo ľudí, ktorí si ho do svojich domácností v tom čase vo veľkom kupovali.

V dnešnej dobe korok zažíva niečo ako návrat, pretože sa opäť dostáva do pozornosti. Ak hľadáte správny materiál na podlahu alebo tapetu, ktorý by celý priestor oživil, korok môže byť jasnou odpoveďou.

Vlastnosti korku

Veľa ľudí sa určite poteší, keď zistia že korok a výrobky z neho sú z hľadiska ekológie na veľmi vysokej úrovni. Okrem toho ale korok poskytuje aj množstvo vlastností, ktoré oceníte pri bežnom živote vo vašom domove.

Za jednu z jeho hlavných výhod by sa dalo označiť pomerne nízke nasakovanie vody. Vďaka tomu by na korkových tapetách nemala byť vysoká šanca šírenia plesní a korkové podlahy vás neprekvapia neočakávanými nerovnosťami. Okrem toho je korok materiál, ktorý je dobrý aj z hľadiska pohlcovania zvuku.

Korkové tapety

Tapety vyrobené z korku majú v miestnosti veľmi zaujímavý efekt. Mnohí ho prirovnávajú k drevu, ale už na prvý pohľad je jasné, že korok a klasické drevo sú štruktúrou odlišné.

Korkové tapety tiež dodávajú miestnosti akýsi pocit tepla a „prírodnosti,“ čo sa mnohým bude páčiť. Často dokonca stačí na dotvorenie požadovanej atmosféry iba jeden pás korku, ktorý vôbec nemusí zasahovať do všetkých stien.

Korkové podlahy

Vďaka jednoduchej manipulácii s korkom sa využíva nie len na tapety, ale aj podlahy. Rozhodne sa nedajú označiť za populárnu voľbu, ale podobne ako tapety, aj podlaha z korku dokáže s atmosférou v izbe urobiť zázraky.

Ich údržba vôbec nie je zložitá, bežné umývanie mopom a vysávanie nie je pre tento materiál problémom. Okrem toho je korková podlaha vodotesná, nešmýka sa na nej, a keďže nie je tvrdá ako napríklad kameň, je šetrná aj k vašim kĺbom.

Široké využitie tohto materiálu vám ponúka naozaj veľa možností, ktoré môžete pri návrhu svojej novej tapety alebo podlahy dobre využiť. A na záver vás možno poteší aj zaujímavosť, že korok vďaka svojim izolačným schopnostiam dokáže zvýšiť teplotu v miestnosti až o 1°C.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.