Predstavujeme Vám nový zásobník na utierky, ktorý musíte vidieť

0 552

Zásobník na utierky je profesionálnym riešením na pohodlné poskytnutie papierových utierok, a to nielen na verejných toaletách. Zásobníky papiera sú veľmi obľúbené v súkromných firmách, v školách alebo aj v sektore stravovania. Používanie papierových utierok je obzvlášť výhodné, ak majú toalety vysokú návštevnosť.

 

Hygiena na prvom mieste

Keďže papierové utierky sa používajú iba raz, ich dávkovanie zo zásobníka je mimoriadne hygienické. Pri používaní utierok sa hosť nedotýka povrchov kontaminovaných baktériami alebo vírusmi, ani ostatných, nepoužitých utierok. V súčasnosti existuje už široký sortiment výdajných systémov najvyššej kvality za rozumnú cenu. Či už ide o zásobníky pre skladané utierky alebo utierky na odvíjanie, celkom určite nájdete produkt, ktorý bude vyhovovať aj vašej prevádzke.

 

Prečo si kúpiť zásobník na utierky?

Medzi hlavné výhody dávkovača papiera, ktoré určite vo svojej prevádzke oceníte, patria hlavne tieto:

 • Zásobníky sú hygienické
 • Majú rýchle a jednoduché plnenie
 • Nemusíte ich plniť často (vysoká kapacita, až 200 – 300 až 500 ks)
 • Montáž a použitie zásobníkov je bezproblémové
 • Ušetria vám financie

 

Aké sú druhy zásobníkov?

Ak pre svoju prevádzku starostlivo vyberáte obalové materiály, čo už ide o papierové tašky, krabice na koláče, menuboxy a podobne, je dobré pozorne zvážiť aj nákup zásobníka na utierky. Vybrať si môžete z dvoch základných typov.

 • Zásobníky papiera na skladané utierky

Do týchto zásobníkov sa zložené papierové utierky vkladajú tak, že pri ich vytiahnutí sa automaticky vysunie ďalší papier pripravený na použitie. Ide o jednotlivé utierky, ktoré sa skladajú do seba. Je dôležité, aby ste si vždy kúpili správny skladaný papier alebo papierové utierky pre váš zásobník, aby ste predišli ich zaseknutiu.

 • Zásobník papiera na papierové rolky

Zásobník je naplnený kotúčom papiera, ktorý je dierkovaný po každom jednom liste pre jeho ľahké roztrhnutie. Existujú však aj verzie so zúbkami, ktoré umožňujú odtrhnutie rolky v požadovanej vzdialenosti. V tomto prípade si môže vás zákazník odobrať toľko papiera, koľko potrebuje. Takéto zásobníky na utierky v rolkách sú vhodné najmä do prostredia, kde je potrebné čistiť nielen ruky, ale aj povrchy.

 

Dizajn a materiál

Skladacie a rolovacie zásobníky na utierky sú často dostupné v rôznych prevedeniach. V ponuke nájdete verzie s matným, polomatným, lesklým aj pololesklým dizajnom. V bielej, čiernej alebo saténovej farbe. Viaceré majú aj postranné okienko na kontrolu stavu náplne a bezdotykový senzor. V súčasnosti už veľmi ľahko objavíte taký zásobník, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu a dizajnu prevádzky. Okrem rôznych veľkostí a druhov dávkovača si môžete vybrať aj medzi rôznymi materiálmi.

 

Najčastejšie sú to:

– nehrdzavejúca nerezová oceľ

– vysokokvalitný ABS plast

– mix kov/plast

– česaný hliník

Novinkou na trhu sú zásobníky z polypropylénu s prímesou Master Bio, ktorá urýchľuje čas biologickej odbúrateľnosti až o 99 %. Takýto zásobník, vo väčšej veľkosti, môže mať kapacitu až 500 utierok!

 

Montáž a plnenie

Zásobníky na utierky sa veľmi jednoducho montujú na stenu pomocou niekoľkých skrutiek. V ideálnom prípade by mal byť zásobník na papierové utierky namontovaný priamo vedľa umývadla. Zabránite tak kvapkaniu vody z vašich rúk na podlahu po ceste z umývadla k zásobníku papiera. Taktiež kôš na použité utierky by mal byť umiestnený pod zásobníkom papiera. Výrobcovia odporúčajú pre dospelých montážnu výšku medzi 120 cm a 140 cm. Väčšina zásobníkov na papierové utierky sa dá ľahko otvoriť spredu alebo smerom nahor, čo umožňuje ich rýchle a efektívne dopĺňanie. Indikátor úrovne naplnenia vám vždy oznámi, či je ešte dostatok obsahu. Aby ste sa vyhli krádeži utierok, existujú zásobníky ktoré je možné zamknúť.

 

Zodpovedajúce utierky

Na internete nájdete široký sortiment papiera na plnenie zásobníkov. Musíte sa uistiť, že ste si kúpili správny papier pre váš dávkovač. Najmä pri papierových rolkách je potrebné si dávať pozor na vhodný priemer rolky, a či ide o rolku s vnútorným (stredovým) alebo vonkajším odvíjaním. Niektoré zásobníky akceptujú všetky typy papierových utierok či už ide o C-Fold, Zig Zag, Non Stop alebo One Stop. Praktické dávkovanie po jednotlivých utierkach znižuje spotrebu, náklady aj odpad vašej prevádzky.

 

Ešte pred nákupom

Pred výberom zásobníka si môžete urobiť zoznam otázok. Budete tak mať istotu, že nájdete ten správny model pre vašu prevádzku. Odpovedajte si na tieto otázky:

 • Je kapacita zásobníka dostatočná?
 • Hodí sa jeho dizajn do priestorov?
 • Je dávkovač vizuálne v súlade s existujúcim zariadením (napr. dávkovač mydla)?
 • Je jeho veľkosť správna?
 • Sú na trhu utierky na doplnenie za rozumnú cenu?
 • Dá sa zásobník priskrutkovať k stene alebo sa musí prilepiť?

 

Dobrá rada na záver: Pri zásobníkoch papiera stavte na kvalitu a vyberajte overené značky. Spoznáte ich podľa širokého sortimentu a dlhoročných odborných znalostí v oblasti gastro potrieb.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.