5 dôvodov, prečo si vybrať sendvičové panely

0 2 649

Vysoká izolačná schopnosť

Sendvičové panely tvorí izolačné jadro z polyuretánovej peny alebo polyizokyanurátu v kovovom opláštení. Tieto materiály sa vyznačujú vysokým tepelným odporom, vďaka čomu minimalizujú tepelné prestupy a pomáhajú znižovať náklady na energie.

Odolnosť voči najrôznejším podmienkam

Sendvičové panely sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré im zabezpečujú dlhú životnosť a vysokú odolnosť voči rôznym poveternostným podmienkam. Sú schopné odolávať vetru, dažďu a snehu, čo z nich robí ideálne riešenie pre rôzne typy budov, ako sú napríklad priemyselné haly, sklady, garáže a podobne. Samozrejmosťou je aj ich odolnosť voči vlhkosti, plesniam či hmyzu.

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia sendvičových panelov je pomerne jednoduchá a rýchla. Vďaka tomu sa pri ich použití znížia náklady na stavebné práce. Na rozdiel od iných druhov izolačných materiálov, PUR panely a PIR panely nie sú náročné na manipuláciu a inštalácia nevyžaduje špeciálne zručnosti.

Vedeli ste, že? Sendvičové panely je tiež možné inštalovať vertikálne i horizontálne a vzájomne kombinovať rôzne druhy týchto panelov.

Prispôsobivosť rôznym potrebám

Vďaka rôznym hrúbkam, dĺžkam a tvarom sú sendvičové panely schopné prispôsobiť sa rôznym potrebám stavebných konštrukcií. Zákazníci majú možnosť si vybrať správnu hrúbku a dĺžku v závislosti od konkrétnych požiadaviek a potrieb budovy. Okrem toho sú tieto panely dostupné v rôznych farbách a povrchových úpravách, vďaka ktorým dokážu vyhovieť aj estetickým požiadavkám klientov.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Sendvičové panely sú šetrné k životnému prostrediu. Jedná sa o vysoko recyklovateľný materiál. Taktiež, ich vysoká izolačná schopnosť umožňuje minimalizovať náklady na energie, čo má pozitívny dopad na zníženie uhlíkovej stopy.

PUR panely alebo PIR panely predstavujú ideálne riešenie pre izoláciu a zateplenie budov a stavieb. Ich vynikajúce izolačné vlastnosti, vysoká odolnosť voči rôznym poveternostným podmienkam, jednoduchá inštalácia, variabilita a šetrnosť k životnému prostrediu z nich robia správnu voľbu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.