Jeseň je tu, večerné teploty klesajú a kto má pergolu, ten má vyhraté

0 210

- Advertisement -

Aj keď sa denné teploty ešte stále dokážu vyšplhať na pekné čísla, veľa záleží aj od toho, či je práve jasno a svieti slnko, ktoré ešte dokáže príjemne hriať, alebo je zamračené a pofukuje vietor, ktorý už býva celkom chladný. To znamená, že možnosť vysedávania na terase vo vašej záhrade je značne ovplyvnená aktuálnym počasím.

Dobrú pergolu nevyužijete len počas letných horúčav

Toto je práve to obdobie, kedy sú vo výhode tí, u ktorých sú súčasťou terás aj moderné pergoly. Pýtate sa, načo pergola na jeseň, veď sa nepotrebujete chrániť pred slnkom, práveže chcete, aby vás príjemne hrialo.

Okrem slnka vás aj tie najzákladnejšie pergoly ochránia aj pred dažďom a daždivých dní bude už viac. A ak si kúpite pokročilejší model, získate ďalšie výhody, ktoré využijete v situáciách, ako táto, keď chcete usporiadať s priateľmi posedenie na vašej terase a nechcete byť obmedzovaný počasím. Aké sú to výhody?

Počasie už nemusí predstavovať prekážku

V ponuke predajcov nájdete aj kvalitnejšie bioklimatické hliníkové pergoly. Ich hlavná výhoda spočíva v tom, že počas leta dokážete nahromadený teplý vzduch odvetrať miernym pootvorením lamiel a vytvoriť si tak na terase príjemné prúdenie vzduchu. Áno, vieme, leto skončilo a prišla jeseň, hneď sa k tomu dostaneme.

Takéto pergoly umožňujú aj montáž posuvného zasklenia, či screenových roliet. Tak dokážete pergolu úplne uzavrieť, čím vám vznikne prakticky ďalšia izba na bývanie. Proti nižším teplotám môžete účinne bojovať infra ohrievačmi. Rýchlo tak zistíte, že vonkajšia teplota nemusí byť faktorom, ktorý rozhoduje o tom, či si dnes večer posedíte na vašej terase, alebo nie.

A čo s tým, že už sa podstatne skorej stmieva? Chápeme, lepšie sa s priateľmi sedí, keď si vidíte do pohárov… teda na seba. S LED osvetlením žiadny problém. Budete mať dostatok svetla a výdaje na takéto moderné a úsporné svietenie sú zanedbateľné.

Zdroj obrázku: karelnoppe / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.