Jednoduché pravidlá, ktorých by ste sa mali držať pri výbere sedačky

0 340

Životnosť sedačky býva ovplyvnená predovšetkým tým, ako s ňou zaobchádzame a ako sa o ňu staráme. V domácnosti s malými deťmi býva sedačka vystavovaná nadmernému tlaku, ale aj nečistotám. Malé deti si zo sedačky robievajú častokrát trampolínu a na sedačku sa štverajú častokrát aj so špinavými ručičkami.

Ak si ale plánujete kúpiť novú sedačku, akých pravidiel by ste sa pri výbere novej sedačky mali držať?

Aký maximálny možný rozmer si môžem dovoliť?

Toto je prvá otázka, na ktorú by ste si mali odpovedať, ak sa rozhodnete pre kúpu novej sedačky. Do predajne so sedačkami by ste si mali ísť až vtedy, keď budete vedieť, aký maximálny možný rozmer sedačky si budete môcť dovoliť. Ak máte dostatok priestoru, môžete si objednať účkovú sedačku. Ak nechcete príliš veľkú sedačku a ani na ňu nemáte príliš veľa miesta, uprednostňujte rohovú sedačku. Môže sa ale stať, že sa vám nepodarí zohnať nové sedačky ideálnych rozmerov.

Vtedy je lepšie, keď si dáte vyrobiť moderné sedačky na mieru.

Na papier si spíšte rozmery miestnosti a aj rozmery priestoru, v ktorom bola alebo ešte je umiestnená stará sedačka. Takto sa vám podarí objednať si sedačku ideálnych rozmerov.

Vyberajte odolný materiál v neutrálnej farbe

Ak si chcete vybrať kvalitnú sedačku, odporúčame vám všímať si hodnoty Martindale pri konkrétnych sedačkách. Tie určujú, akú oteruvzdornosť má poťahový materiál danej látky. Tieto hodnoty vám ukážu, či je materiál pevný, odolný.

Čo sa týka farby, uprednostnite skôr farebne neutrálne sedačky. Ak si budete objednávať slovenské sedačky v slovenských firmách vyrábajúcich sedačky, môžete si zo vzorkovníka vybrať vhodnú farbu a materiál poťahovej látky.

Samozrejme, aj konštrukcia sedačky je veľmi dôležitá. Viac si ale všímajte kvalitu poťahovej látky. Tá bude stále na očiach a ak bude už po pár rokoch vyšúchaná, znehodnotená, nebude sa vám to páčiť.

Zdroj obrázka:

Autor:  Rakic / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.