Je lepšia látková alebo kožená sedačka?

0 397

Je len málo otázok, na ktoré by bolo komplikovanejšie hľadať odpoveď ako práve na túto. Pretože každý má iné preferencie, iný vkus, iné požiadavky, iné finančné možnosti. Preto neexistuje univerzálna odpoveď, ktorá by definitívne rozlúskla túto dilemu. No existujú objektívne výhody a nevýhody, podľa ktorých dokážete zistiť, či je pre vás lepšia kožená alebo látková sedačka. Ktoré to sú?

Výhody látkovej sedačky

Veľkou výhodou látkovej sedačky je, že je oproti tej koženej lacnejšia. A ako je to s kvalitou? S tou je to obtiažne, lacnejšie látkové sedačky sú menej kvalitné ako tie kožené, no pri vyššej cene sa dočkáte podobnej kvality. Avšak aj na tých najkvalitnejších sa po čase vytvoria fľaky zo sedenia, z pitia, z jedla, no na druhej strane je jednoduchšie prečalúniť látkovú ako koženú sedačku. Výhodou je aj pestrejšia škála látok, vzorov, rôznych materiálov. Samozrejme, ani kožené sedačky sa už nevyrábajú iba v čiernej, hnedej a bielej farbe, no aj tak pri látke máte na výber z pestrejšej ponuky.

Nevýhody látkovej sedačky

Nevýhodou je už spomínaná kratšia životnosť, ktorú ale môžete vynahradiť novým čalúnenín. Okrem toho látkové sedačky si ľahšie zamilujú červotoče a zvieracie chlpy. Takže keď máte domáce zvieratko, ktoré obľubuje pĺznuť na gauči, musíte ho prikryť (gauč, nie zvieratko).

Výhody koženej sedačky

Výhodou je dlhšia životnosť, samozrejme, musíte sa o ňu viac starať, no keď to robíte poctivo, vydrží vám v pohode aj 30 rokov. Vzhľad koženého gauču pôsobí elegantnejšie a luxusnejšie, tiež je veľký predpoklad, že kožené sedačky nikdy nevyjdú z módy. A celkom oprávnený, pretože prvé kožené kreslo tzv. Chesterfielda bola vyrobená už v 17. storočí. A je moderná doteraz. Tiež je jednoduchšie odstrániť fľak z červeného vína alebo chlpy z domáceho miláčika z kože ako z textilu a červotoče sa tu tiež veľmi nezdržujú.

Nevýhody koženej sedačky

Za kvalitu sa platí a pri kožených sedačkách to niekedy platí dvojnásobne. Takže o žiadnu nízku investíciu nepôjde. Tiež ich musíte impregnovať a starať sa o ne, aby koža nepopraskala. Dôležité je, aby ste ich držali čo najďalej od radiátorov a UV žiarenia. Až vtedy sa môžu dožiť tých 30 rokov.

Nedá sa povedať, že ktorá sedačka je lepšia. Pre vás je lepšia tá, ktorá viac spĺňa vaše požiadavky. Aj preto sa dá povedať, že pre každého je lepšia iná sedačka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.