Inšpirujte sa štýlom, ktorý preferuje jednoduchosť

0 339

Škandinávska estetika je veľmi zaujímavá a v mnohých prípadoch sa dá aplikovať takmer na každý jeden priestor. Jeho láska k jednoduchosti, prírodným živlom a funkčnosti je vhodná pre moderne zmýšľajúcich ľudí.

Severský štýl, ktorý je nám možno známy z reklamy na obchodný reťazec. Nie je to však len jeho zásluha, prečo sa mnohí ľudia rozhodujú pre zariadenie v tomto duchu. Spája v sebe niekoľko dôležitých aspektov. Je to vyvážený pomer medzi estetikou a funkčnosťou. Jednoduché línie nábytku a doplnkov v elegantnom trende.

Pri škandinávskom štýle sa nedá jednoducho nespomenúť na meno dánskeho architekta a dizajnéra Arneho Jacobsena, ktorý tento štýl preslávil originálnymi stoličkami a kreslami. Inšpirácia prírodou je nespochybniteľná, čo si môžete všimnúť aj na samotných názvoch tohto nábytku (vajíčko, kvapka, labuť a pod.).

Typické prvky

V škandinávskom štýle musíte dbať aj na dostatok svetla, pretože v týchto krajinách je dĺžka dňa a dopad slnečných lúčov veľmi obmedzený. Preto si ľudia v týchto krajinách budujú domov s výrazne veľkými oknami. Pokiaľ by ste si chceli aplikovať charakter tohto štýlu do vášho interiéru, nezabudnite na strešné okná a minimum tieniacich prvkov v ich okolí.

Biela je základ

Prírodné prvky a biela farba v kombinácii s drevom a kovom. Šetrenie bielou farbou v tomto prípade neprichádza do úvahy. Biela farba dokonale odráža svetlo, čo je samozrejme spojené s nedostatkom toho prirodzeného. Tiež sa vďaka nej opticky celý priestor zväčší a prevzdušní. Biely odtieň v tomto severskom štýle nájdete jednoducho všade. Nie len stena, ale aj nábytok, textílie a doplnky môžu byť v jej tóne.

Mix vzorov

Charakteristickým znakom škandinávskeho štýlu je aj množstvo vzorov na doplnkoch. Nech sú to deky, závesy, koberce a dokonca aj nábytok. Vždy sa nejaký originálny vzor musí jednoducho do priestoru umiestniť. Samozrejme, že všetko sa musí riadiť trendom jednoduchosti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.