Vyberáte nový byt? Poradíme vám, ako si vybrať ten najlepší

0 445

Ak aj vy hľadáte nové bývanie a stále sa neviete rozhodnúť, aký byt si vybrať, poradíme vám, čo by ste si mali všímať a čo by vás malo v prvom rade zaujímať. Môže vás zaujímať, kto zabezpečuje správu budov a či je o konkrétny panelový dom dobre postarané. Máte na to právo, pretože sa vás to bude týkať, ak si byt v konkrétnom paneláku nakoniec kúpite.

Lokalita

V prvom rade by vás mala zaujímať lokalita. Samozrejme, rozhodnúť rozhoduje najmä cena. Niekedy sú to však malé rozdiely, preto si v prvom rade všímajte lokalitu. Rozhodovať bude blízkosť škôl, škôlok a vaše pracovisko. Ak preferujete kľud, vyberajte si odľahlejšie miesta/ sídliská, kde nie je až taká veľká premávka a máte tam väčší kľud.

Veľkosť bytu

Ďalej si všímajte veľkosť bytu. Ak ste štvor a viacčlenná rodina, prirodzene sa nebudete tlačiť v dvojizbovom byte. Všímajte si orientáciu bytu a prekvapivo aj poschodie, kde sa byt nachádza. Najmenší záujem je o byty na nižších poschodiach, najmenej na tom najnižšom. Zlodeji sa do týchto bytov môžu ľahko dostať aj cez balkón a okrem toho ich ohrozuje aj vlhkosť z pivničných priestorov. Ani urýchlená výmena správcu bytového domu by v tomto prípade nepomohla.

Potrebné rekonštrukcie

Pri výbere nového bytu zhodnoťte, či sa vám oplatí vraziť peniaze do rekonštrukcie, alebo sa budete obzerať po byte, do ktorého nebudete musieť až tak veľmi investovať. Niektoré byty si vyžadujú menšie rekonštrukcie a niektoré zase väčšie. Zhodnoťte, čo sa vám viac oplatí.

Rozdiely v cenách medzi bytmi v Bratislave a bytmi v iných slovenských mestách sú výrazné. O tom by vám vedeli rozprávať mnohí ľudia, ktorí žijú v Bratislave. Počet záujemcov stúpa, čo sa ale o počte nových bytových jednotiek nedá povedať. Firmy, ktoré spravujú byty v Bratislave, si dobre zarobia. O tom vám nemusíme hovoriť. Myslite však na to, že niekedy je lepšie si kúpiť starší byt, ako úplne nový. Do staršieho síce budete musieť investovať, ale zato zariadite si ho a prerobíte tak, ako budete chcieť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.