Ideálna škridla na rekonštrukciu strechy

0 305

Žiadna strecha nemá nekonečnú životnosť. Ak preto bývate v staršom dome, je len otázkou času, kedy budete musieť prerobiť aj tú vlastnú. Rokmi užívania sa menia nielen vlastnosti strešnej krytiny, povoľujú spoje medzi jednotlivými dielmi, no zároveň napredujú technológie a materiály, ktoré by skvalitnili a zefektívnili vaše bývanie. Rekonštrukcia strechy preto neodstráni len možný havarijný stav, ale prinesie aj značné úspory na réžii domu. Aká strešná krytina je na rekonštrukciu tou najideálnejšou?

Rekonštrukcia strechy musí vyriešiť tepelné úniky a obmedziť vlhkosť

Pri stavbe domov pred desiatkami rokov sa na drevený krov pokladala priamo strešná krytina, pričom sa neuvažovalo so zateplením a strešnou fóliou. Aj z toho dôvodu cez strechy staršieho veku uniká značné množstvo tepla a zároveň preniká do vnútra nadmerná vlhkosť. Vnikaniu vlhkosti pod strechu zabránite, ak na krov ešte pred položením krytiny aplikujete strešné fólie. Tie ochránia aj samotný krov pred znehodnotením vlhkosťou a následnou tvorbou húb či plesní, a tak predĺžia jeho životnosť. Úniky tepla dokážete ovplyvniť už priamo výberom vhodnej krytiny, ktorá zabezpečuje vyrovnávanie vnútornej klímy počas celého roka. V lete by mala byť voči teplu odolná, v zime ho zas udržovať pod strechou. Práve touto vlastnosťou disponuje aj čisto prírodná hlinená pálená škridla.

rekonstrukcia-strechy-tondach.sk

Škridla, s ktorou ušetríte

Rekonštrukcia strechy sa v mnohých prípadoch musí vysporiadať aj s relatívne obmedzeným rozpočtom. Značnú časť financií ušetríte, ak je krov v dobrej kondícií a nie je nutná jeho výmena. Pri väčšine krytín však musíte aj tak vymeniť staré latovanie za nové, pretože veľkostne nesedí novej krytine. Posuvná škridla Tondach sa však systému latovania dokáže prispôsobiť, a to vďaka tomu, že ju je možné v dĺžke pokrytia posúvať až do 6 cm. Rekonštrukcia strechy je preto rýchlejšia, ale aj lacnejšia.

33 ročná záruka či viac než 25 farebných variácií

Ak ste sa aj vy rozhodli prerobiť svoju súčasnú strechu, strešná krytina Tondach je ideálnou voľbou práve na rekonštrukciu. Disponuje s výbornými vlastnosťami regulácie tepla v budove, umožňuje pohodlnú prácu a navyše ňou získate záruku až na dobu 33 rokov. Okrem vylepšenia technických parametrov domu výrazne prispeje aj k zatraktívneniu jeho vonkajšieho šatu. Na výber máte viac než 25 farebných variácií, ktoré dokážete dokonale zladiť s fasádou a vašim vkusom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.