Hygiena vo verejnom priestore

0 1 304

V súčasnej dobe, kedy sú na hygienu a čistotu vo verejnom priestore kladené vyššie nároky než tomu bolo v minulosti, spoločnosti hlásajú zvýšený dopyt po realizáciách nových verejných toaliet, prezliekarní a spŕch. Očakávajú sa špičkové technológie, vysoké hygienické štandardy a samozrejme aj energetická efektivita a úspora.

 Rastúci dopyt po kabínkových systémoch výrazne ovplyvňuje aj finančný faktor. Výstavba je nielen rýchlejšia ale aj výrazne lacnejšia než v prípade murovaných priečok. Ich konštrukcie sú pritom trvácne a odolné aj voči prípadnému vandalizmu. Tieto faktory tak predurčujú kabínkové systémy ako moderné riešenie vo verejnom priestore.

S rastúcimi cenami energií sa spoločnosti a firmy zameriavajú aj na energetickú efektivitu a špičkové technológie. Príkladom toho je aj nová kancelárska budova Lakeside Park v Bratislave, ktorá získala ako prvá na Slovensku prívlastok Anti-Covid administratívna stavba, čo len potvrdzuje súčasný trend po zvýšených hygienických štandardoch…

 Tento aktuálny trend potvrdzuje aj česká firma Sanela, ktorá sa špecializuje okrem klasickej sanitárnej techniky aj na zákazkovú výrobu na mieru kabínkových riešení vo verejnom priestore. „Priestory rozdeľujeme do kabíniek a kojí, kedy ide vo väčšine prípadov o zákazkovú výrobu. Do interiérov, ktoré sú vystavené zvýšenej miere vlhkosti inštalujeme steny vyrobené z laminátu HPL. Ide o hygienicky a zdravotne nezávadný povrch, ktorý naviac vydrží vyššiu mieru zaťaženia a dennodenné používanie. Jeho životnosť je pritom výrazne dlhšia než v prípade klasických materiálov, “ ozrejmuje za spoločnosť Sanela Pavel Rybka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.