Všetko, čo musíte vedieť pred výberom sklenených zábradlí do vášho domu

0 679

Sklenené konštrukcie sú atraktívne a univerzálne dokončovacie prvky pripomínajúce ľahkosť, poriadok a modernosť. Sklenená balustráda je obľúbená najmä preto, že dokonale zapadá do moderných trendov interiérového dizajnu a zároveň dobre funguje nielen vo vnútri budov, ale aj na vonkajších schodiskách, balkónoch či terasách. Čo by ste teda mali zvážiť a čo by ste mali vedieť pred ich kúpou? Viac o tom nižšie.

Sklenené zábradlia – k čomu môžu slúžiť?

Využitie skla na mieru v našich domácnostiach či kanceláriách môže byť veľmi široké. Väčšina z nás má v kúpeľni sklenené priečky alebo sklenené sprchy. Tento unikátny materiál je možné použiť aj vo forme sklenených kuchynských dosiek, políc alebo sklenených panelov. Vonkajšie sklenené zábradlie je možné použiť napríklad na dokončenie balkónov a terás. Sklo ponúka mnoho dekoratívnych možností, a preto sú jeho aplikácie veľmi všestranné. Na stavebnom trhu si môžete vybrať okrem iného: lakované sklo, potlač skla alebo dekorácia.

Čo je potrebné vedieť pred výberom sklenených zábradlí?

Materiál výroby – to je prvý parameter, ktorý stojí za to venovať pozornosť pri kúpe skleneného zábradlia. Veľa ľudí chce, aby zábradlie slúžilo roky, preto musí byť sklo pevné a kvalitné. Najviac sa v tomto smere odporúča tvrdené sklo, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Ak zvolíme laminované, zábradlie bude odolnejšie. V poslednej dobe sú čoraz obľúbenejšie nerezové zábradlia s vloženým sklom. Napríklad pevné sklenené balkónové zábradlie je dobrou investíciou do budúcnosti, pretože je odolné voči mrazu, vlhkosti a povrchovým škrabancom. Čím je materiál odolnejší, tým menej údržby vyžaduje a tým ľahšie sa čistí.

Vďaka týmto dvom faktorom vyzerá sklenené zábradlie takmer vždy bezchybne. To je dôležité najmä v prípade intenzívneho používania schodísk a balkónov. Sklenené zábradlia sa hodia k rôznym aranžmánom. Najlepšie však fungujú s materiálmi ako drevo, kameň a kov. Sklenené zábradlia sa hodia takmer ku každému štýlu nábytku, ale dajú sa obzvlášť dobre kombinovať so škandinávskym, industriálnym, art deco alebo loftovým štýlom. Pred kúpou zábradlia nezabudnite, že ide o dosť ťažkú ​​konštrukciu. Preto sa odporúča zvážiť inštaláciu tohto typu prvku už v štádiu projektovania. To vám umožní vopred určiť prípustné zaťaženie pre konkrétny objekt a vyhnúť sa ďalším komplikáciám. Masívne sklenené balustrády tiež nie sú najlacnejšie, najmä ak ide o exkluzívne modely s neštandardnými rozmermi.

Sklenené zábradlia na schody

Sklenené zábradlia využívajú jednotlivci aj inštitúcie. Ide o elegantné a odolné riešenia. Preto sa s nimi stretávame v knižniciach, úradoch, nemocniciach a všetkých ostatných verejných budovách. Často ich možno nájsť na trendových medziposchodiach. Sklenené zábradlie na schody je opticky ľahké a odolné. Sú úplne bezpečné s vhodnými prípravkami vrátane tvrdeného skla. Takéto balustrády svojou priehľadnosťou priestor opticky neobmedzujú. Miestnosť je veľmi svetlá, pretože prepúšťa veľa svetla. Sklenené zábradlia sú plne ekologickým riešením.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.