Finty, ktoré udržia vašu látkovú sedaciu súpravu pri živote

0 323

Po príchode z práce si na ňu líhame a trávime na nej čas, keď pozeráme svoj obľúbený film/ seriál. Sedacie súpravy sú dominantnými prvkami každej obývacej izby. Niektorí z vás sa zamilovali do pastelových odtieňov sedacích súprav, iní z vás zase milujú klasické sivé, hnedé alebo čierne sedacie súpravy. Jedno vám však s určitosťou môžeme potvrdiť, a to, že ak sa o svoju sedačku nebudete starať, jej životnosť výrazne skrátite. Chcete vedieť, ako predĺžiť životnosť vašej sedačky? Skúste napríklad takto.

Sedačku pravidelne vysávajte

Ak si myslíte, že na vašu sedačku sa nepráši, tak ste na veľkom omyle. Prachové čiastočky sadajú aj na látkový poťah vašej sedačky, či sa vám to páči, alebo nie. Odporúčame vám sedačku kompletne povysávať, pokojne stačí každý druhý týždeň. Vôbec nezáleží na tom, že používate poťah na sedačku. Špina a prach prenikne aj cez tieto ochranné prvky.

Dajte si na vysávač špeciálny nadstavec – najlepšie tepovaciu hubicu a ňou povysávajte komplet celú sedačku, najmä sedaciu časť a operadlá.

Používajte deky a poťahy na sedačky

Sedacia časť sedačky sa vie ako prvá opotrebovať. Ak nechcete meniť sedačku len kvôli vyšúchanému sedeniu, používajte jednoduché deky. Ukladajte ich po celej dĺžke sedacej časti. Takúto ochranu oceníte, ak máte malé deti, ktoré môžu kedykoľvek zafúľanými rúčkami ucapkať poťah sedačky. V tomto prípade budú efektívnejšie skôr poťahy na sedačky, ktoré ochránia operadlá sedačiek, ale i sedaciu časť spolu s operadlami po bokoch.

Ak chcete udržať svoju sedačku pri živote, neskáčte po nej, chráňte ju poťahom alebo dekou, v letných mesiacoch ju tepujte, každú sobotu ju vysávajte a úložný priestor a obsah v nej pravidelne vetrajte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.