Nekupujte predražené potraviny a nakupujte premyslene

0 321

V roku 2017 sa prijal zákon, ktorý prikazuje obchodníkom počas sviatkoch zatvárať svoje prevádzky. Niektorí z nás tento návrh uvítali, iní ostali zhrození a predstavovali si, ako zvládnu dni, keď nebudú otvorené ani ich obľúbené supermarkety.

Vyše polovica nášho národa nakupuje nepremyslene. Vytvárajú odpad – vyhadzujú potraviny, ktoré si mysleli, že spotrebujú, ale nespotrebovali. Po prečítaní nášho príspevku sa naučíte nakupovať premyslene.

Premyslite si, čo budete cez týždeň variť

Väčšina z nás sa počas dňa stravuje vo firemných jedálňach alebo v reštauračných zariadeniach, čo je škoda, pretože ceny idú neustále hore a za chutný varený obed si priplatíme aj o 50% viac, ako minulý rok. Skúste si so sebou brávať obedy do obedárov. Nielenže ušetríte, ale budete jesť zdravo.

Ak nechcete zbytočne vyhadzovať kvalitné potraviny, premyslite si, čo budete cez týždeň variť. Pokojne si vytvorte na papier plán, čo ktorý deň budete jesť. Na základe tohto plánu si kúpite potrebné suroviny na jedlo, ktoré spracujete a nebudete ich musieť kvôli krátkej záruke vyhodiť.

Zbytočný biologický odpad

Nikdy nekupujte konkrétne potraviny len kvôli tomu, lebo sú v akcii. Takýmto spôsobom nakúpite množstvo potravín, ktoré nebudete môcť spolu kombinovať a či chcete, či nie, budete ich musieť vyhodiť, lebo budú pokazené. Vytvoríte tak zbytočný biologický odpad z potravín, ktoré mohol niekto iný spotrebovať. Možno vám to príde pritiahnuté za vlasy, ale zamyslite sa, koľko takýchto potravín ste vy vyhodili len kvôli tomu, lebo ste ich nestihli spracovať?

Skúste takto nakupovať aspoň týždeň. Ak takémuto spôsobu šetrenia nedôverujete, po týždni zmeníte názor. Nakupujte premyslenie a žiadne zatvorené obchody cez sviatočné dni vás nezaskočia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.