Dvojúrovňové stropy zahľadia všetky nevzhľadné stopy

0 635

Dvojúrovňový strop je moderné a efektívne riešenie interiéru, ktoré pomáha skryť stropné nerovnosti, vytvoriť originálne osvetlenie alebo zónovať priestor. Ak sa pre tento unikátny doplnok rozhodnete aj vy, uvidíte, že pomocou špeciálnej textílie, rôznych textúr, farieb a iných materiálov, bude optické zväčšovania alebo zmenšovanie miestnosti naozaj jednoduchšie. Ale to je všetko ešte len začiatok, pretože oveľa viac sa dozviete v celom článku.

Čo rozhoduje o jeho umiestnení?

Použitie a špecifické členenie priestoru pomocou tohto menšieho stavebného zásahu, závisí od vlastností konkrétnych priestorov a aj tu je nutné si o tom niečo málo povedať.

Dvojúrovňový strop v kuchyni

Pomôže vizuálne rozdeliť miestnosť na kuchyňu a jedáleň. Pre obe úrovne by ste si však mali vybrať materiály, ktoré sa dajú ľahko čistiť. Nad pracovným priestorom môžete nainštalovať niekoľko svetelných bodov, v jedálni naopak zavesiť jeden unikátny luster. Nezabudnite aj na fakt, že dvojúrovňový strop môže znížiť výšku miestnosti, takže v niektorých prípadoch si dávajte pozor, aby to nemalo presne opačný efekt. V kuchyni to platí obzvlášť.

Dvojúrovňové stropy pre haly

Umožňujú zamerať sa viac na osvetlenie – veľký luster v strede alebo reflektory okolo určitého obvodu. Vo veľkej alebo menšej hale tak s pomocou rôznych úrovní dosiahnete vizuálne dokonalý efekt, ktorý bude jedinečnou ozdobou. Tak to vyskúšajte.

 

Dvojúrovňové stropy v spálni

Sú zvyčajne namontované tak, aby zasa vyzdvihli priestor nad posteľou. Tu sa často využíva aj hra farieb, prípadne použitie moderných a obľúbených fotografií. Pre deti môžete vybrať postavy obľúbených karikatúr, ženy preferujú kvety a univerzálne riešenie, ktoré bude vrcholom každej spálne, je napodobenina hviezdnej oblohy.

Ako na ich inštaláciu?

Je dôležité vedieť, že všetky svietidlá sa musia zakúpiť vopred, aby sa počas inštalácie takéhoto stropu mohli pohodlne umiestniť na konkrétne miesto. Tu by ste samozrejme mali zvážiť oslovenie elektrikára, pretože tieto práce si vyžadujú svoje skúsenosti a odbornú prípravu.

Samotné umiestnenie sadrokartónu, z ktorého sa druhé úrovne stropov vytvárajú, možno zvládnete aj svojpomocne. Žiadny titul na to nepotrebujete, jedine šikovné ruky a chuť do práce.

Samozrejme, že to nebude zadarmo, ale materiál na takúto rekonštrukciu alebo redizajn vás však o všetky investície nepripravia. Vyskúšajte to a budete milo prekvapení, ako jednoducho sa dá váš interiér pomocou minimálnych zásahov premeniť na niečo iné a dokonalejšie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.