Dokonalá záhradná atrakcia (nielen) pre deti? Trampolína je ideálnym riešením

0 353

Máte vlastnú záhradu a rozmýšľate nad zábavou pre vaše ratolesti? Ak chcete, aby trávili viac času na čerstvom vzduchu, zadovážte im trampolínu. Poteší sa celá rodina.

Trampolína do záhrady je ideálnym riešením pre deti rôznych vekových kategórií, ktoré sa na dvore skákaním dokonale vyjašia aj s kamarátmi, prípadne s rodinnými príslušníkmi. Mnohé deti dokonca vydržia na trampolíne skákať celé hodiny. To, že budú počas hier na trampolíne aktívne a zároveň sa zbavia prebytočnej energie, sú hlavné benefity tejto populárnej atrakcie, ktorú si obľúbili malí i veľkí.

Ako vybrať trampolínu do vašej záhrady?

Na trhu v dnešnej dobe nájdete trampolíny pre deti od výmyslu sveta. Vyberať si môžete z rôznych cenových variantov, veľkostí i samotných prevedení. To najdôležitejšie kritérium výberu je bezpečnosť a kvalita. Aj vďaka nim vám detská trampolína vydrží viac ako len jedno leto. 

Pri vyberaní tej správnej trampolíny si všímajte konštrukciu a použité oceľové rúrky. Tie by mali byť ošetrené galvanizovanou alebo práškovou farbou, aby nezačali hrdzavieť. Dbajte aj na kvalitný ochranný kryt – ideálne, ak je vyrobený zo siete a PVC, plachta by mala mať hladký povrch. 

Dôležitá je tiež správna veľkosť trampolíny. Najčastejšie si ľudia kupujú na záhradu vonkajšie trampolíny s priemerom dva alebo tri metre. Nezabudnite pri vašich výpočtoch počítať s bezpečnostným priestorom aspoň meter po obvode. Ak plánujete zadovážiť trampolínu deťom, určite pozerajte typy s ochrannou sieťou, schodíkmi a nie je na škodu zadovážiť si aj sieť okolo spodku trampolíny.

Trampolína na cvičenie? Hovoríme áno!

Hlavným dôvodom kúpy trampolíny je zábava, no trampolína pre deti má pozitívny vplyv aj na zdravie dospelých a množstvo iných benefitov. Veľa zábavy – to je ten hlavný, no nie jediný dôvod pre obstaranie trampolíny. Skákanie posilňuje a okysličuje svaly, uvoľňuje chrbticu a dokáže rozprúdiť lymfatický systém v tele, čím sa organizmus prirodzene detoxikuje. Zbavením sa škodlivín telo disponuje väčším množstvom energie, necítime sa unavení ale vitálni. Cvičenie na trampolíne je skvelou prevenciou srdcovo – cievnych ochorení, zvyšuje kapacitu pľúc a zlepšuje výdrž. Vedeli ste, že stačí dvadsať minút skákania na trampolíne, aby ste vydali rovnaké množstvo energie ako pri hodine behania?

Vďaka trampolíne si oddýchnete a načerpáte nové sily

Ako je to možné? Jednoducho! Pri každej fyzickej aktivite sa uvoľňuje endorfín – hormón šťastia. Koho by nepotešilo, že pre svoje telo niečo robí? A ešte keď sa dostavia výsledky a zlepší sa vaša kondícia, len sa utvrdíte v presvedčení, že kúpa trampolíny bola vynikajúcim nápadom. Relax počas toho, ako deti skáču a zabávajú sa na trampolíne, je na nezaplatenie. 

Vždy si vyberajte trampolínu pre deti od spoľahlivého a overeného dodávateľa, ktorý ponúka produkty s ochrannou sieťou spĺňajúce tie najvyššie bezpečnostné normy.

Zdroj obrázku: KIRAYONAK YULIYA / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.