Dajte vašej záhrade, balkónu alebo terase dobrý základ jesennej dekorácie

0 933

Príjemné letné dni sú už pomaly za nami, ale aj napriek tomu sa snažíme byť neustále v tesnom kontakte a spojení s prírodou. Jesenné počasie je ale často o pochmúrnejšom charaktere so stále menším intervalom hrejivých slnečných lúčov. No aj napriek všetkým negatívam, má krásna jeseň svoje prednosti, ktoré si môžete ešte viac spríjemniť a užívať vďaka dokonalým jesenným dekoráciám. A my vám prinášame tie najlepšie nápady na jednoduchú inšpiráciu.

Vyberte si tému, ktorá vám najviac vyhovuje

Ako vo všetkých prípadoch dekorovania a vytvárania určitého štýlu, aj tu je dobré si vybrať ten svoj. Niečo, čo sa vám najviac páči a osobne aj vyhovuje. Niekedy dobre pomôže jeden dominantnejší prvok alebo materiál, ktorý viackrát použijete.

Zdobenie na jeseň je však skvelá príležitosť, ako pridať do bežného spôsobu života farby! Paleta oranžovej je v tomto ročnom období úžasná! Nájdete ju na rôznych predmetoch a látkach, alebo obyčajnej zelenine. V kombinácii s bielou, čiernou a zelenou to bude to pravé.

Pridajte prvky prírody

Jesenná dekorácia záhrady a exteriéru by mala byť o pridaní originálnych prvkov prírody. Tekvica, kukurica, pšenica, seno, jablká a rad nádherne farebných kvetov. Sušené vydržia aj na ďalšiu sezónu, no živé budú zasa krásne voňať, čo je niekedy pre naše zmysly najdôležitejšie!

Používanie značiek a popisov je moderné a trendy

Milujete používanie rôznych popisov, značiek a tabúľ vo vašej dekorácii? Robíte veľmi dobre, pretože vytvárajú dobrú náladu a posilňujú tému. Na pozadí rustikálnej drevenej dosky môže vyzerať obľúbený nadpis alebo názov veľmi dobre a efektne.

Kovy sú nevyhnutnosťou

Do jesenného dekoračného dizajnu by ste mali začleniť určite aj kovy. Kovové prvky sú odolné voči počasiu, zároveň však pekne hrajú a zapadajú do tejto témy. Pridajte kovové kanistre na kvety, kovovú krhličku, vedro alebo galvanizovanú kovovú vaňu. Ak to doplníte vhodnou kombináciou textílie v podobe hrejivej deky a vankúšov s kvetmi, určite to bude jeden z ďalších dobrých nápadov jesennej dekorácie záhrady, terasy alebo balkóna.

Pridajte drobné dekorácie

Lucerny, svietniky a lampáše. Aj svetlo v jesennom šere môže dodať takejto dekorácii svoje čaro. Skúsili ste vence, vres, staré zrekonštruované záhradné náradie? Aj tieto veci môžu byť dnes vnímané ako dokonalá jesenná dekorácia vášho exteriéru. Stačí sa len presvedčiť a spríjemniť si s nimi prichádzajúcu zimu. Je to naozaj jednoduchý a rýchly spôsob, ako mať aj vonku na záhrade alebo balkóne niečo pekné.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.