Dajte svojej kúpeľni nový šat

1 1 119

Zariadiť si celkom nové bývanie, či už v novopostavenej bytovke, alebo sa realizovať pri stavbe celkom nového rodinného domu, nie je vždy možné. Uspokojíme sa tak aj so staršími nehnuteľnosťami, ktoré však často musíme upraviť tak, aby vyhovovali našim požiadavkám. Jedným z najväčších zásahov je aj rekonštrukcia kúpeľne. Práve do jej zmeny sa púšťame len veľmi neradi, keďže so sebou prináša nemalé obmedzenia pre celú rodinu a vyžaduje pomerne veľa finančných prostriedkov. Celkom moderný vzhľad si tak väčšina z nás aj tak nemôže dovoliť a premýšľame skôr v rámci našich možností.

Ak sa chystáte pustiť do rekonštrukcie jadra, musíte v prvom rade vybaviť papierovačky. O Vašom úmysle musíte informovať majiteľa, aj správcu nehnuteľnosti, a tento zásah treba oznámiť aj na miestnom úrade.

Asi najdôležitejšou otázkou je, či Vám doterajšie umiestnenie kúpeľne vyhovuje, alebo ho chcete zmeniť. Zásadné zmeny totiž vyžadujú oveľa väčší zásah aj odborné skúsenosti. Ak sa rozhodnete zachovať pôvodný stav, získate pár centimetrov a ušetríte využitím pôvodných rozvodov vody a odpadu. Ak však chcete moderný vzhľad a využiť priestor efektívnejšie aj vďaka spojeniu toalety a kúpeľne, zvážte, či to vo Vašej rodine je vôbec reálne. Pri početnej rodine to totiž môže byť zásadný problém a netreba zabúdať ani na nutnosť zmien rozvodov, ktoré s tým bezpodmienečne súvisia. Odborné znalosti sú tak v tomto ohľade na nezaplatenie.

Najmä v panelákoch však veľa možností na zásadné zmeny nemáme. Musíme sa jednoducho prispôsobiť možnostiam, ktoré nám ponúka samotné rozmiestnenie izieb v byte. Kľúčom k rekonštrukcií bez stresu je samozrejme dostatok hotovosti. Treba však počítať nielen o obkladom, či vybavením. Nemalú hotovosť stojí aj demontáž starej kúpeľne. Ak nie je z umakartu, pripravte si väčšiu hotovosť. Zabezpečiť by ste tiež mali odvoz odpadového stavebného materiálu. Cena sa tak môže vyšplhať aj na viac ako 5 000 €, táto sa zvyšuje s cenou vybavenia aj s náročnosťou samotných prác.

Na škodu nie je ani oslovenie skúsenej firmy, najmä ak nemáte dostatok skúseností, a predsa chcete, aby Vaša kúpeľňa bola dokonalá. Je predsa len malá pravdepodobnosť, že sa do podobnej obnovy budete púšťať ešte raz.

Zdroj obrázku: Jodie Johnson / Shutterstock.com

1 komentár
  1. […] že máte tráviť v kúpeľni toľko času ako vaša partnerka, to vôbec nie. Ale pred odchodom z domu sa nezabudnite aspoň […]

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.