Čo zohľadňovať pri kúpe záclon?

0 455

Vzhľad našich okien dokážu vo výraznej miere ovplyvniť práve záclony. Ak máte doma staršie záclony, ktoré vám slúžia už niekoľko rokov a ste s nimi spokojní, nemáte dôvod ich vymieňať. Ak už ale máte staršie záclony, ktoré sú už zažltnuté a už na prvý pohľad je viditeľné, že majú niečo „odžité“, nečakajte a kúpte si nové modernejšie záclony. Čo ale zohľadňovať pri ich výbere?

Typ záclony

Predtým, ako sa rozhodnete kupovať nové záclony, si ujasnite, chcete kusovú záclonu, alebo si vyberiete z ponuky metrážových záclon? Kusové záclony sú ušité záclony, ktoré si nevyžadujú žiaden zásah, úpravu. Pri metrážových záclonách si ale musíte určiť dĺžku a šírku, pretože tieto záclony sa predávajú v metroch. Ak sa vám z ponuky kusových záclon nebude nič páčiť, môžete si vybrať z ponuky metrážových, ale pozor, metrážové záclony budú drahšie, a to práve kvôli tomu, lebo si vyžadujú úpravu – našívajú sa tam riasiace pásky a spodný okraj záclony sa zakladá.

Farebné prevedenie a vzory

Ak vás nudí klasická biela, pokojne si vyberajte aj farebné. Neodporúčame vám vyberať si z agresívnych farieb ako je červená a fialová. Odporúčame vám vyberať si z ponuky hladko tkaných záclon a voálov. Ľahko sa udržiavajú a hodia sa do akéhokoľvek priestoru. Čo sa týka vzorov, vyberajte si záclony s geometrickými vzormi alebo s prírodnými motívmi.

Šírku a dĺžku

Pri určení šírky a dĺžky sa môžeme ľahko pomýliť. Pri určení šírky zabúdame predovšetkým na riasenie. Odmerajte si dĺžku okna a vynásobte ju dvoma. Počítajte aj so založením bokov. Ak máte teda dĺžku okna 130 cm, vynásobte ju dvomi a prirátajte k nej cca 8 cm. Odporúčame vám nechať si radšej poradiť priamo na predajni. Predavačky vám najlepšie poradia čo sa týka dĺžky a šírky záclony.

Vyberajte si to „najkvalitnejšie oblečenie“ pre vaše okná. Vyberajte si tie najkvalitnejšie záclony. Bývajte moderne!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.