2 najväčšie chyby, ktoré robíme pri výbere nového bývania

0 273

Podmienky na získanie hypotéky sa neustále menia. Od prvého januára tohto roku sa zmenili podmienky na získanie hypotéky pre mladých. Ak si plánujete kúpiť nové bývanie, tak si zistite aktuálne podmienky na získanie hypotekárneho úveru v dostatočnom predstihu. Pri výbere nového bývania ale robievame chyby, ktoré neskôr ľutujeme. Viete ktoré sú to? Toto sú tie najčastejšie!

1. Nemáme stanovený rozpočet

Väčšina z nás nemá stanovený rozpočet, pričom práve ten by sme mali mať stanovený. Každý záujemca o bývanie musí poznať svoje finančné možnosti. Skôr, ako sa teda rozhodnete hľadať nové bývanie, si stanovte rozpočet. Koľko najviac ste schopní utratiť za nové bývanie?

2. Nepočítame s rekonštrukciami

Ak si kupujeme staršiu nehnuteľnosť, určite si bude vyžadovať rekonštrukcie, aby sme sa do tohto príbytku mohli vôbec nasťahovať.

Niektorí z nás vôbec neuvažujú nad tým, že keď si kúpia nové bývanie, budú potrebné nejaké rekonštrukcie, a to vôbec nehovoríme o starších bytoch, ktoré potrebujú komplexnú rekonštrukciu. Počítajte s rekonštrukciami a vyberajte si také bývanie, ktoré ich bude potrebovať čo najmenej.

Zvážte, či si radšej vybrať novozrekoštrovanú nehnuteľnosť, do ktorej sa nasťahujete a maximálne si tak do nej donesiete nábytok, alebo si kúpite staršiu nehnuteľnosť, ktorá bude potrebovať rekonštruovať. Financie jednoducho nepustia! A viete si predstaviť, že sa pustíte do rekonštrukcie a v priebehu tejto rekonštrukcie zistíte, že vám na účte neostali žiadne peniaze? Všetko vopred zvážte, aby sa nestalo, že si budete musieť brať spotrebný úver.

Ak si práve hľadáte nové bývanie, vyhnite sa týmto chybám. Stanovte si rozpočet a držte sa ho. Počítajte s tým, že výdavky môžu byť vyššie, ako ste pôvodne plánovali a vytvorte si dostatočnú finančnú rezervu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.