Logistické výhody celokamiónovej prepravy

0 1 474

V súčasnej dobe, keď globálny obchod zaznamenáva mohutný rast, pribúda čoraz väčší dopyt po rýchlej a spoľahlivej preprave tovarov. Dopravné spoločnosti sa prispôsobujú individuálnym požiadavkam klienta a poskytujú im služby, ktoré zahŕňajú rôzne faktory, vrátane druhu prepravovaného tovaru, pričom plné nákladné jednotky (FTL- full-truck-load) sa stávajú kľučovým prvkom úspešného logistického procesu.

Aké výhody môžete získať?

Nákladná doprava a celokamiónová preprava sa vyznačujú vlastnosťami, ktorých cieľom je maximalizovať efektívnosť, minimalizovať náklady a zabezpečiť rýchlu a spoľahlivú prepravu.

Plné nákladné vozidlá (FTL), sú preto obzvlášť určené pre spoločnosti, ktoré prevážajú objemný tovar a využijú kapacitu celého kamióna. A aké sú ďalšie výhody celokamiónovej prepravy?

  1. Rýchlosť. Tým, že je vozidlo vyhradené len pre jednu zásielku, eliminuje sa čas potrebný na zastavenie a vykladanie iných tovarov ako je to napr. pri LTL preprave, ktorá funguje na zdieľanom priestore v kamióne.
  2. Minimálne riziko poškodenia. Celokamiónová preprava umožňuje efektívne využívať kapacitu nákladného vozidla, čím sa zároveň znižuje riziko poškodenia v dôsledku minimálnej manipulácie s tovarom.
  3. Efektívnejšia sledovateľnosť. FTL preprava umožňuje lepšiu sledovateľnosť tovaru, čo podnikom umožňuje monitorovať aktuálnu polohu prepravovaného tovaru v reálnom čase a poskytnúť tak presný čas doručenia zákazky.
  4. Optimalizácia trasy zaručuje väčšiu efektivitu v doručovaní zásielky. Keďže sa prioritná pozornosť venuje iba jednej zásielke, zvažuje sa najvýhodnejšia trasa doručenia, vďaka čomu sa znižuje čas strávený na cestách.
  5. buy online

  6. Priame doručovanie bez nutnosti zastavenia na viacerých miestach, zvyšuje rýchlosť doručenia zásielky, čo môže byť obrovskou výhodou oproti konkurencii.
  7. Naliehavé požiadavky. Pre podniky, ktoré potrebujú v krátkom čase doručiť svoj tovar, predstavuje celokamiónova preprava vhodnú voľbu, výhodou sú práve optimalizácia trasy, priame doručovanie a vyhradené nákladné vozidlo.

Toto bolo niekoľko benefitov FTL prepravy pre spoločnosti, vďaka ktorým si dokážu udržať nielen konkurencieschopnosť, ale zároveň si zvyšujú svoju profesionalitu, ktorá sa prejavuje na spokojnosti zákazníkov.

Kto môže využiť výhody nákladnej prepravy?

Existuje mnoho typov spoločností, pre ktoré predstavuje vysoká úroveň bezpečnosti a kontroly, rýchlosť doručenia, či dodržiavanie noriem počas prepravy tovaru, kľúčový faktor.

FTL preprava  je vhodná pre podniky, ktoré sa zaoberajú citlivým alebo zraniteľným tovarom, ako sú napr. elektronika, farmaceutické výrobky, potraviny, umelecké diela, či lekársky materiál. Tieto druhy tovaru si vyžadujú špeciálne dopravné a logistické služby, ktoré môže spĺňať práve celokamiónová preprava. Tá umožňuje minimalizovať manipuláciu s tovarom a jej výhodou je vysoká úroveň kontroly a bezpečnosti, pretože zásielka ostáva vo vozidle od začiatku až do konca cesty.

Takéto služby často využívajú rôzne veľké online obchody, módne odvetvie,  automobilové, či stavebné spoločnosti a mnoho iných, ktorých cieľom je rýchle doručenie a spokojnosť zákazníka.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.