Chcete zatieniť terasu, ale pergoly sú príliš drahé? Zvoľte si markízu

0 1 138

Tieniaca technika, to už dávno nie je len jeden typ roliet a jeden typ žalúzií. V súčasnosti sa používa množstvo druhov tienenia a je jedno, či bývate v rodinnom dome, alebo byte. Na výber rozhodne máte.

Rozpálený by mal byť len gril a nie aj vaše hlavy

Samozrejme, najviac sa môžete realizovať pri stavbe rodinného domu, vtedy sa vašej predstavivosti medze v podstate nekladú. Zároveň však pri stavbe domu môžete čeliť ďalšej výzve, ktorou je efektívne zatienenie terasy. Vlastná terasa, to je predsa jedna z výhod rodinného domu.

Letné posedenia s priateľmi pri grile, to je pre množstvo ľudí dokonalá letná idylka. Len keby to slnko tak nepálilo! Práve ostré letné slnko je hlavným z dôvodov, prečo ľudia okrem tienenia okien žalúziami, roletami, či napríklad honosnými závesmi na mieru, hľadajú aj spôsoby, ako zatieniť svoje terasy. Aby predsa s tým grilom nemuseli čakať do západu slnka.

Ak vám ide len o ochranu pred slnečnými lúčmi, s markízou môžete výrazne ušetriť

Populárnym riešením tienenia terás sa v posledných rokoch stali pergoly. Mohli by sme ich označiť za také multifunkčné zariadenia, keďže nechránia len pred slnečnými lúčmi, ale aj pred dažďom a tie luxusnejšie majú množstvo iných „vychytávok“.

Všetko má však svoje pre a proti. V prípade pergol je to ich cena. Aj tie z kategórie lacných sú totižto pre väčšinu ľudí nezanedbateľnou investíciou. A niekedy až príliš veľkou. Určitou alternatívou môžu byť výrazne lacnejšie markízy.

Aký je rozdiel medzi markízami a pergolami z hľadiska funkčnosti? Nižšia cena markíz napovedá, že zrejme nebudú mať toľko možností využitia ako pergoly. A to je pravda. Markízy slúžia len ako ochrana pred slnkom a nie aj pred dažďom. Ak vám však ide čisto len o tienenie pred slnkom a chcete riešenie, ktoré nestojí príliš veľa, markízy budú dobrou voľbou. A okrem terasy môžete markízou zatieniť aj väčší balkón.

Zdroj obrázka:

Autor: Studio Harmony / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.