Chcete si predĺžiť životnosť práčky a sporáka? Poradíme vám, ako na to

0 260

Viacerí z vás už mali skúsenosti s nekvalitnými spotrebičmi, ktoré sa pomerne rýchlo pokazili a stali sa nefunkčnými. Teraz je výroba spotrebičov podstatne väčšia ako pred pár rokmi. Kvalita niektorých je ale veľmi slabá.

Ak ale chcete, aby vám spotrebiče dlho vydržali, je potrebné sa o ne dôkladne starať.

Práčka

Spotrebič a skvelý domáci pomocník, ktorý nám pomôže vyčistiť aj tie najväčšie škrvny na oblečení. Práčka v mnohých rodinách beží takmer nonstop, preto by sme bez problémov mohli povedať, že práve tento spotrebič býva najviac opotrebovávaný.

Ak ale chcete predĺžiť životnosť práčky, okrem toho, že nebudete práčku preťažovať, by ste mali dbať aj na jej čistenie. Keď sa pokazia nejaké diely na práčke, môžete ich nahradiť novými náhradnými dielmi na práčku. Ak ale zanedbáte čistenie bubna, zásobníka a tesnení, v práčke sa vám rozmnožia plesne, ktorých sa už tak ľahko nezbavíte.

Po každom praní dôkladne vyutierajte tesnenia, samotný bubon a nezabúdajte prepláchnuť a vysušiť aj zásobník. Zvyšky prachu a stojaca voda v zásobníku sú živnou pôdou pre baktérie a plesne.

Odporúčame vám na to vyhradiť si švédske utierky, ktoré vynikajúco sajú a rýchlo sa aj usušia.

Sporák

Čo sa týka sporáka, je potrebné ho pravidelne čistiť. Na sporákoch sa najčastejšie opotrebováva ohrievacie teleso, ale môže to byť aj zažratá špina na stenách rúry, či hrdzavejúci povrch stien rúry. Pri sporáku je veľmi dôležité používať chemické prípravky (penivý prípravok), ktorý odstráni zažratú špinu vo vnútri rúry.

Ak používate sporák značky Gorenje, pozrite sa, či nenájdete potrebné Gorenje náhradné diely. Takto sfunkčníte sporák a predĺžite tak jeho životnosť.

Dávajte pozor na mastnotu a nezabúdajte vždy po pečení v rúre nechať dvierka otvorené. Akonáhle by ste nechali dvierka zavreté, para by sa premenila na vodu a tá by mohla spôsobiť hrdzavenie jednotlivých častí rúry.

Zdroj obrázka:

Autor: Maxx-Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.