Aký štýl dekorácie interiéru je túto zimu v móde

0 448

S prirodzenou potrebou pohodlia a štýlu prichádza potreba zariadiť si priestor podľa vlastného vkusu. Kupujeme nové doplnky, záclony, presúvame nábytok a neustále hľadáme nové a nové inšpirácie, ako transformovať naše bývanie na vyššiu úroveň. Využiť môžete pritom aj služby interiérového štúdia, no interiér domu je osobnou a intímnou záležitosťou, a preto chcete, aby jeho zariadenie malo váš vlastný rukopis.

A ako to docieliť, ak chcete držať krok s módnymi trendmi, sa dozviete v našom článku.

Prútený nábytok

Na jeseň a v zime tohto roku sú prútené dekoratívne prvky, ktoré úzko súvisia s komfortom vidieckych domov v lone prírody, veľmi populárne. Vytvorenie takejto atmosféry vo vašom byte je preto celkom jednoduché – stačí si kúpiť prútené stoličky, kreslá, koše, panely alebo tienidlá pre lampy v špecializovaných predajniach alebo na blších trhoch.

Prútený dekor harmonicky zapadá do miestností, kde sa rešpektuje minimalistický alebo klasický štýl. Ak ho však bude veľa, priestor môže pôsobiť ako chata.

Jasné akcenty

Monochromatický interiér sa v našich domácnostiach pevne zakorenil a našiel svoju pozíciu. Spolu s ním však prichádza aj trend, ktorý túto monotónnosť riedi farebnými akcentmi.

Môžu to byť buď jednotlivé časti (vankúše na gauči, farebné sklenené lampy, riad, moderné koberce, maľby) alebo steny v bohatých odtieňoch. Vďaka týmto jasným akcentom je váš domov útulný, atraktívny a živý. A čo je najdôležitejšie, takáto zmena interiéru je veľmi jednoduchá a bez veľkých výdavkov.

Návrat do antiky

To znamená výrazné oblúky a stĺpy, ktoré v modernom interiéri vyzerajú úplne inak. Ak chcete ozdobiť svoj byt alebo dom v antickom štýle, nepotrebujete k tomu žiadne sochy ani iné vybavenie – stačí si kúpiť elegantné biele vázy, položiť umelú kožu na podlahu, zavesiť na okná svetlé, vzdušné závesy a steny vyzdobiť maľbami s morskou tematikou. Tieto a iné podobné dekorácie dodajú tomuto interiéru osobitný nádych.

Potlač

Geometrické a abstraktné vzory v domácej dekorácii vstúpili do módy veľmi rýchlo tiež. Na tapetách a textíliách môžete objaviť výtlačky vo forme figúrok, vegetácie alebo zvierat. V tomto prípade to však netreba s kombináciami preháňať. V jednej izbe sa snažte použiť len jeden výraznejší akcent, ostatné by mohlo ostať monotónne. Namiesto stien môžete, naopak, pozornosť sústrediť aj na závesy alebo záclony, poťahy a vankúše.

Otvorený priestor

Ten bude v móde asi vždy! Kombinácia viacerých zón obytného priestoru do jednej sa praktizuje už dlhú dobu a veľmi úspešne. Takéto usporiadanie bude mať svoj význam aj v tejto sezóne. Moderným trendom je prepojenie kúpeľne so spálňou a tradičné spojenie kuchyne s obývacou izbou.

Ak sa chcete inšpirovať a načerpať atmosféru určitého štýlu interiéru, prezrite si aj katalógy, fotografie, prečítajte si príslušné články a odporúčania dizajnérov. Nezabudnite však, že moderné trendy v interiéri si vyžadujú aj úsporu energie a pozornosti na všetko zbytočné a bezvýznamné. Stále platí, že menej je niekedy viac.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.