Ako si zjednodušiť nadstavbu strechy na chatke?

0 532

Rozhodli ste sa na svojej chatke či už v záhrade alebo v lese nadstaviť podkrovie? Muselo to chcieť veľa odhodlávania a odvahy, aby ste sa sami do tohto rozhodnutia dokopali. No verejný prísľub sa len veľmi ťažko dá odvolať, a tak vaša chatka bude o nejaký ten meter vyššia. Aký materiál je najlepší pre takúto nadstavbu? Na čo by ste nemali zabudnúť?

Stavba strechy

Základné požiadavky máte – nechcete, aby vás to finančne zruinovalo, bolo to pomerne rýchlo urobené a nebolo by to náročné ako stavba Eiffelovky. Nosnú konštrukciu nepodceňujte – pevné trámy z masívu, impregnované a natreté prípravkom proti plesniam a škodcom. A z čoho spraviť samotnú strechu? Kvalitné OSB dosky sú úplne ideálnym materiálom na chatku – vydržia jednu generáciu, vaše deti nebudú mať starosti s tým, ako opraviť strechu, jednoducho postavia novú a dostanete kvalitu za rozumnú cenu.

Postavím schody do podkrovia

Schody sú samozrejme nutnosť, ale všetko závisí od veľkosti chaty a priestoru, ktorý môžete „minúť“ na schody. Chcete postaviť regulárne schody, drevený priečkový rebrík alebo použijete podkrovné schody? Sami najlepšie posúdite, ktorý variant vám priestorovo najviac sedí. Samozrejme, poctivé schodisko by bolo najlepšie, ale nie všade sa zmestí. Ostatné možnosti výstupy sú síce o niečo nepraktickejšie, ale hlavne sú nenáročné na výstavbu a lacnejšie.

Nezabudnite zatepliť

Hoci ide len o drobnú nadstavbu chatky, zateplenie strechy vám prinesie výhody. Aké? Okrem toho, že v zime tam budete mat teplejšie a teplo nebude utekať von ako kone na Veľkej  pardubickej a lete príjemnejšie, ale tiež sa vďaka zatepleniu zníži riziko toho, že vám bude strecha zatekať. Keď budete v podkroví zaspávať, bubnovanie dažďa na strechu vás bude uspávať a nebudete musieť behať a hľadať kýble, aby ste kvapkajúcu vodu pochytali.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.