Aké zvoliť vodovodné batérie do novej kúpeľne?

0 294

Prerábate kúpeľňu? Nie je to ani lacný ani jednoduchý špás. Výsledok je vždy dlhodobým riešením, preto sa pri rekonštrukcii musíme zamýšľať nad obrovským množstvom otázok. Nejde iba o farbu, povrch a veľkosť kachličiek a o to, či chceme vaňu alebo sprchový kút. Každá maličkosť dokáže významne ovplyvniť vzhľad miestnosti. Mnohí ľudia si ani nevedia predstaviť, čo všetko brať do úvahy pri výbere vodovodných batérií. Odborníci z kúpeľňového štúdia v Malackách vám priblížia vaše možnosti.

Ako by mohli batérie v kúpeľni vyzerať?

Kúpeľne sú miestnosti, ktoré spolu s kuchyňami v dome najviac využívame. Ich zariadenie by tak malo byť kvalitné, aby sa rýchlo neopotrebovalo. Batérie sú predmetom diskusií väčšiny majiteľov novej kúpeľne. Ich dizajn je veľmi dôležitý pre celkový vzhľad kúpeľne. Batérie sa vždy v obchode dotknite, aby ste videli, či na nej ľahko ostávajú odtlačky. Verte, že ak áno, veľmi rýchlo sa vám zunuje neustále leštenie bez dlhotrvajúceho výsledku. Ďalšia podstatná dizajnová vec sú kohútiky. Či chcete jeden alebo dva, či majú byť otočné alebo mať tvar páky, dokonca si môžete aj domov zvoliť senzorové. Navyše si dajte záležať aj na výbere farby. Dnes nie ste odkázaní len na chladný sivý kov. Najrozšírenejšie sú chrómové batérie, ale vyrábajú sa aj matné béžové, medené alebo čierne povrchy rôznych materiálov. „Tiež si ujasnite, či chcete, aby sa upevňovali na stenu (tzv. nástenné), priamo na umývadlo (stojankové) alebo pod obklad (podomietkové)“, pripomínajú v spoločnosti Inštalmont Malacky. Pre jednoliaty vzhľad kúpeľne odporúčame prispôsobiť tvary batérií k tvarom sanity. Ak sú hrany sanity ostré, poobzerajte sa po podobne riešených batériách. Ak sú oblé, je dobré mať oblé aj batérie, najlepšie všetky od jedného výrobcu.

Pri kúpeľňovom vybavení však nerozhoduje len vzhľad

Nové batérie paradoxne môžu pomôcť vašej peňaženke. Dnes sa totiž vyrábajú s veľkým ohľadom na ekológiu, preto vedia šetriť spotrebu vody naozaj výrazným spôsobom. Ani si to neuvedomíte a budete mať nižšie účty za vodu. Dajte si pozor aj na veľkosť batérie. Mala by byť dostatočne veľká, aby ste pod ňu bez problémov dali ruky, prípadne boli schopní niečo v umývadle rýchlo preprať. Naopak, nemala by byť príliš vysoká, aby voda nestriekala na hrany umývadla a nezmočila celé okolie sanity. Pre kúpou sa ubezpečte aj o dĺžke životnosti batérie, vodotesnosti i jednoduchosti ovládania. Obzvlášť, ak máte deti.

Keď máte všetky tieto parametre vyriešené, nie je problém vybrať si do novej kúpeľne správne vybavenie pre jej dlhoročné bezproblémové používanie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.