Spoznajte možnosti, ktoré ponúkajú sendvičové panely

0 513

Montáž

Montáž sendvičových panelov je jednoduchá a nevyžaduje špecialistu. PUR panely a PIR panely tak poskytujú celý rad využití, či už ide o novostavby, staršie nehnuteľnosti i montované haly. Ich inštalácia je možná v rámci exteriérových i interiérových stien, stropov, podláh, ale aj pivníc. Použiť ich však môžete aj pri izolácií striech a krovov.

Ak zostaneme pri montáži, výhodou je i variabilita a možnosť vzájomne kombinovať rôzne druhy panelov s rôznymi farebnými prevedeniami. Siahnuť tiež môžete po zvislej alebo vodorovnej inštalácii.

Rozmery

Vašim požiadavkám sa PUR a PIR panely prispôsobia i v otázke rozmerov. Základným rozmerom, ktorý definuje izolačné vlastnosti panelov je hrúbka ich jadra, ktorú tvorí polyuretánová, respektíve polyizokyanurátová pena. Čím je izolačná vrstva hrubšia, tým väčší je tepelný odpor panelov. Štandardne sa hrúbka výplne pohybuje od  40 až do 230 mm. Vybrať si tiež môžete i čo sa týka dĺžky a šírky od dvoch do osemnástich metrov.

Estetika

Okrem skvelých izolačných vlastností netreba opomenúť ani estetiku sendvičových panelov. Kovové oplechovanie môže byť rovné, no siahnuť môžete aj po vrúbkovanom, rebrovanom alebo vlnitom tvare. Sendvičové panely ponúkajú široký výber aj čo sa týka farebného prevedenia. V rámci jednej stavby je možné použiť i viacero farebných kombinácií a vytvoriť unikátne dizajny. Na estetiku výrazne vplýva i viditeľnosť spojov, ktoré môžu byť skryté i odhalené.

PUR a PIR panely sú synonymom kvalitnej izolácie, ktorá sa prispôsobí akýmkoľvek požiadavkám.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.