Zriaďujete domácnosť? Dajte si pozor na tieto prešľapy

0 239

Či zariaďujete iba jednu miestnosť alebo celý byt, ide o veľkú vec, na ktorej by ste si mali dať obzvlášť záležať. Ak nepatríte medzi ľudí, ktorí by o sebe povedali, že majú blízko k interiérovému dizajnu, určite sa vám bude hodiť týchto 5 rád.

shutterstock_73537987

Zabudli ste to zmerať

Keď kupujete niečo za veľa peňazí – skriňu, posteľ, pohovku či koberec – neplatí „dvakrát meraj a raz strihaj“. Vtedy platí trikrát meraj, potom to zmeraj ešte raz a až potom choď do obchodu, kde si pred zaplatením ešte raz prečítaš rozmery zapísané na papieriku, ktorý ste si priniesli so sebou. Naozaj, stačí sedačka širšia o 2 cm, ako ste mali, a už ju neprepcháte cez dvere.

Príliš krátke záclony

Mnoho ľudí má príliš krátke záclony, základné pravidlo hovorí o tom, že záclony by sa mali dotýkať zeme. Niektorí ich majú ešte dlhšie, zrejme kvôli klasickému vzhľadu. No ak máte záclony, ktoré končia na úrovni okien, vaša miestnosť, hlavne strop, môžu vyzerať oveľa menšie a nižšie.

Malý koberec

Malý koberec môže narobiť v miestnosti veľkú neplechu. Nemalo by sa stať, že časť nábytku je na podlahe a druhá časť na koberci. Ideálny je kusový koberec, ktorý je pod pohovkou, zmestí sa naň konferenčný stolík a zasahuje približne do 2/3 miestnosti.

Vešiate obrazy príliš vysoko

Urobte si malú skúšku – vojdite do vašej miestnosti a pozrite sa na obraz. Museli ste dvihnúť hlavu? Chyba. Nič si z toho nerobte, tej sa dopúšťa väčšina ľudí. Obrazy by ste mali vešať na úroveň očí. Predsa len je to majstrovské dielo, ktoré by malo vidieť čo najviac ľudí.

Kupujete nábytok v setoch

Na prvý pohľad sa môže zdať, že kúpiť si nábytok v setoch je výhodné, ale po čase vás to môže začať nudiť. Dnes je trendy kombinácia rôznych štýlov, takže ak máte čo i len štipku estetického cítenia, zabudnite na sety a vytvorite si pestrý a štýlový domov zo samostatných kúskov nábytku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.