Zaujímavosti, ktoré by ste si mali prečítať, ak sa chystáte zariaďovať spálňu

0 419

Spálňa je jediná miestnosť, do ktorej nepúšťame návštevy (len vo výnimočných prípadoch). Je to miestnosť, v ktorej si vždy po psychicky, ale i fyzicky náročnom dni prídete oddýchnuť a načerpať novú energiu. Prirodzene sa ju snažíme zariadiť tak, aby sme sa v nej aj po niekoľkých rokoch cítili príjemne. Niekedy sa ale nechávame uniesť a do tejto miestnosti nakúpime také dekorácie, ktoré sa nám síce páčili, ale absolútne sa k sebe nehodia.

Ak sa ale rozhodnete v blízkej dobe modernizovať a nanovo zariaďovať miestnosť, kde strávite tretinu svojho života, prečítajte si pár zaujímavostí, ktoré vám tento proces uľahčia a navyše vám ho pomôžu aj krásne zariadiť.

Čelo postele minimálne päť centimetrov od steny

Aby ste predišli vzniku plesní, pretože tie sa v bytových jednotkách vedia objavovať pomerne často, odporúčame vám dávať čelo manželskej postele minimálne päť centimetrov od steny. Ľahšie tak priestor poumývate a predídete tak vzniku nepríjemných plesní.

Vyhýbajte sa agresívnym farbám

Medzi agresívne výrazne farby zaraďujeme predovšetkým červenú, bordovú, ale i fialovú farbu. Tieto farby krásne vyniknú skôr vo väčších miestnostiach, napríklad v obývačke. V spálni by ste sa im ale mali vyhýbať. Steny vám odporúčame omaľovať nabledo. Vyberajte si z týchto farieb – z béžovej, smotanovej, zelenej, žltej, hnedej. Modrú určite nie. Tá pôsobí príliš chladno, čo určite neoceníte v zimných chladných mesiacoch.

Steny v spálni neprepĺňajte príliš veľkým množstvom obrazov. Vyberte si jeden dominantný, ktorý umiestňujte vždy do stredu steny. Originálnym obrazom v spálni je fotokoláž na plátne.

Do spálne nedávajte mohutný nábytok

Ak bývate v paneláku a nedisponujete príliš veľkými priestormi v spálni, neumiestnite si do nej veľké vstavané skrine a vyberajte si skôr komody, poprípade menšie šatníkové skrine, ktoré vám poskytnú dostatok úložného priestoru na väčšinu vašich vecí. Obyčajná komoda vám nezaberie veľa priestoru, ale zároveň vám poskytne dostatok úložného priestoru pre tie najdôležitejšie veci – spodné prádlo, pančuchy, ponožky, boxerky, trenírky a pyžamá. Vstavané skrine umiestňujte skôr na chodbu do predsiene.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.