Zapustený alebo nadzemný bazén? Ktorý je pre vás lepší?

0 397

S príchodom teplejších dní počasie každého zláka myslieť na leto a trávenie voľného času. Aj vy už dlhšie uvažujete o bazéne? Potom určite prehodnocujete všetky plusy a mínusy jednotlivých druhov. Pozrime sa spolu na to, prečo je lepšie zaobstarať si miesto nadzemného bazéna radšej zapustený bazén

Šup s bazénom do zeme

Nie je ničím výnimočným nájsť na dvore klasické nafukovacie bazény, najmä pre ich cenovú dostupnosť a fakt, že mimo sezóny sa jednoducho poskladajú a odložia niekam, kde nebudú zavadzať. Avšak keď hľadáte bazén, ktorý aj napriek svojej mohutnosti nepoškodí dizajn vášho dvora, jednoznačne najlepšou voľbou je zaobstarať si bazén, ktorý sa zapúšťa do zeme a nebráni vám vo výhľade na obľúbený kvetinový záhon. Aj práve preto si mnohí vyberú na pozemok radšej zapustený bazén, a nie nadzemný, ktorý takpovediac púta priveľa pozornosti. Zapustené bazény nenápadne splývajú s prostredím, to však neznamená, že si ich ani nevšimnete a desaťkrát za deň spadnete do vody. Od nešťastných náhod vás predsa môže chrániť aj vhodné bazénové zastrešenie alebo stačí bazén umiestniť na miesto, kadiaľ často nechodíte, napr. aj s fúrikom, keď sa staráte o záhradku. To zaiste oceníte aj pri leňošení vo vode – každý si chce užiť relax v súkromí.  

Zapustený bazén je odolnejší ako nadzemný

Keď zasadne domáca rada a bude vás nahovárať na skvelý nadzemný bazén z akciového letáka, presvedčte ich vhodnými argumentmi, s ktorými rozhodne budete mať navrch. Najväčším plusom záhradných bazénov, ktoré sa zapúšťajú do zeme, je jednoznačne ich vysoká odolnosť a dlhá životnosť, a to vďaka vysoko kvalitným materiálom a konštrukcii, do ktorých sa investovať oplatí. Nenechajte sa odstrašiť ani tým, že pre svoj vysnený zapustený bazén budete musieť na pozemku riešiť väčšie stavebné úpravy. Nie je to síce pohodlné, ale výsledok bude stáť za to. V zapustenom bazéne si budete môcť skvelo zaplávať a nemusíte doň liezť pomocou rebríka – jednoducho doň skočíte hlavičku. Hĺbku vody, ako aj veľkosť a tvar bazéna si volíte sami, čo pri nadzemnom bazéne nie je možné. I údržba bazéna zapusteného do zeme je oveľa jednoduchšia ako v prípade nadzemného bazéna. 

Ostatné výhody nadzemných bazénov

Kto si chce dopriať vysoký komfort, nebude sa pozerať na cenu bazénov. Sú mnohé faktory, ktoré by mali byť pre nás oveľa dôležitejšie. Napríklad pri zapustenom bazéne máte možnosť kúpať sa i mimo hlavnej sezóny, a to vďaka moderným doplnkom a bazénovému zastrešeniu. Nemáte pre bazén miesto na vašom dvore? Ak máte veľký dom, bazén môžete zapustiť aj v interiéri. Na rozdiel od nadzemného bazéna ho síce nemôžete premiestňovať alebo mimo sezóny rozmontovať a odložiť, ale to vám aspoň pripomenie, že ide o dlhodobú investíciu. Bazény zapustené do zeme vám garantujú luxusné chvíle po celé roky. Pridaním osvetlenia, protiprúdu alebo iných doplnkov bude komfort pri kúpaní ešte väčší. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.