Vyzerá vaša sedačka zanedbane? Vynovte ju

0 658

Nič nie je večné, ani život vašej milovanej sedačky. Aj na jej povrchu sa vytvoria prvé vrásky, prvé praskliny ukazujúce šediny a aj prvé náznaky dôchodkového veku. Čo však robiť v prípade, že ju nechcete vymeniť za novú a chceli by ste ju trochu osviežiť bez toho, aby ste ju museli odniesť do čalúnnictva? Tu sú tipy, vďaka ktorým môžete refrešnúť vzhľad vašej sedačky a dodať jej trochu viac sexepílu. Ako na to?

shutterstock_1802472652

Pridajte vankúšiky

Lacné, účinné a dokonale to oklame nepriateľa. Za pár desiatok eur si môžete nakombinovať milióny rôznych možností – vyberáte si farbu, tvar, rozmer, ale aj umiestnenie vankúšika na gauči. Dokážete ním nielen prekryť škvrnu od džúsu, vyšúchané miesto či nával kreativity vášho dieťaťa s fixkou v ruke, ale vašu sedačku razom rozžiaria. Fungujú podobne ako svetielka na vianočnom stromčeku.

Skúste ozdobné cvočky

Urobte zo svojho gauču punkera. Použite ozdobné cvočky, ktorými narysujete buď línie, alebo rôzne ornamenty. Tu máte tiež dosť možností, ako sa s tým popasovať. Vyberte si však farbu cvočkov v odtieňoch akcentov, ktoré máte v obývačke. Ak máte úchytky na skrinkách v medených odtieňoch, aj cvočky vyberte v tejto istej farbe.

Má sedačka vysedené priehlbiny?

Ak na vašej sedačke pozorujete vysedené priehlbiny, nemusíte hneď ísť vyhodiť epedy a kupovať nové. Väčšina dnešných sedačiek už má poťahy na zips, takže na miesto priehlbín môžete vložiť vhodný materiál, ktorým tieto priehlbiny vyplníte. Aby to vyzeralo pekne a rovnomerne, použite fóliu, ktorá sa dáva pod plávajúcu podlahu.

Vyskúšajte prehoz

Ďalšou možnosťou je, že si kúpite pekný nový prehoz, ktorý dáte na sedačku. Tento spôsob predstavuje veľkú výhodu hlavne vtedy, keď máte deti alebo domáce zvieratá, ktoré rady pĺznu. Vtedy, keď už bude prehoz vyzerať, že má toho dosť, ho jednoducho dáte do práčky a vyperiete ho. Jednoduché, lacné, účinné. Skúste to aj vy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.