Vetranie v kúpeľni: Na ktoré dôležité veci by ste nemali zabudnúť

0 469

V kúpeľni sa zdržujeme ráno, na obed aj večer. Je to miesto osobnej hygieny a dobrej príležitosti pre relax a povzbudenie tela. Dochádza tu ku kontaktu s vodou a vykonaniu očisty tela. Pre čo najväčší komfort, by mala byť preto dobre zariadená a vybavená všetkým, čo k tomu potrebujete. To najdôležitejšie je samozrejme vetranie.

Extrémne vysoká vlhkosť

Kvalita vzduchu je aj o optimálnej vlhkosti, no jej nadmerné hodnoty môžu naopak spôsobovať rôzne komplikácie. Tvorba plesní a baktérií je len začiatok. Platí to najmä v súvislosti so zdravím a použitými materiálmi v interiéri. A nakoľko je vlhkosti v kúpeľni najviac, mali by ste investovať do dobrého vybavenia vetrania vzduchu v tejto miestnosti.

Ako na to?

Vetranie a optimálna kvalita vzduchu v kúpeľni sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Šťastie majú samozrejme tí, ktorí disponujú oknom. Aj to malé vám môže poskytnúť tie najlepšie podmienky a správne zaistenie vlhkosti. Ale pozor, aj príliš dlhé a zbytočné vetranie môže byť príčinou zvýšenej vlhkosti a negatívneho vplyvu na okolie a samozrejme aj vás. Takže všetko si vyžaduje náležitú pozornosť a sledovanie dôležitých detailov.

Kúpte si ventilátor

Je ďalšia z možností, ktorú by ste mohli na tieto účely využiť. Ventilačných zariadení je na trhu niekoľko. Vyberať by ste si ich mali samozrejme hlavne podľa veľkosti interiéru a potom aj dostupných otvorov, ktoré vedú do ventilačnej šachty, alebo iných častí, cez ktoré bude prúdiť vzduch von aj dovnútra.

Ventilátory môžu byť bez alebo so špeciálnou mriežkou, ktorá sa automaticky v rámci nastavenia určitého časového intervalu otvorí alebo naopak zatvorí. Pri jeho inštalácii si dávajte pozor na všetky pokyny a popis. Radšej si zvolajte elektrikára, aby nedošlo k úrazu.

Myslite samozrejme aj na výkon ventilátora, čo závisí aj od spomínanej veľkosti kúpeľne. Nemal by byť ani príliš hlučný. Vybrať si môžete aj také, ktoré majú rôzne kombinované funkcie. Mali by ste myslieť aj na to, aby teplý vzduch, ktorý sa v najmä zime z kúpeľne odsáva, po zrazení s tým studeným nepoškodil motor a iné časti ventilátora.

No a samozrejme, hlavnou úlohou takéhoto vetrania by malo byť odsávanie vzduchu z kúpeľne a nie jeho vháňanie do miestnosti. Dobré je, ak sa pri výbere a kúpe poradíte aj priamo s predajcom, ktorí by mal aké také skúsenosti s jeho inštaláciou mať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.