Komplikácie so snehom na streche? Ako sa môžete tomuto problému vyhnúť?

0 865

Krajina zasypaná nádherne bielym snehom vyvoláva v mnohých z nás pocity nostalgie a pokoja. Každý strom a strecha moderného domu, či rozsiahle polia pod bielou perinou vyzerajú ako rozprávková kulisa, z ktorej nemôžeme spustiť zrak.

Z tohto sladkého sna sa však veľmi rýchlo prebudíte v momente, keď sa ocitnete v reálnom svete, ktorý pod takouto veľkou nádielkou snehu „kolabuje“. Nepriechodné cesty, zle upravené vozovky, chodníky a strechy. Všetko veci, ktoré nám v tomto ročnom období robia pomerne veľké starosti. Včasnou prípravou a údržbou sa ale mnohým komplikáciám, môžete podobným situáciám vyhnúť. A aj tým, ktoré súvisia so strechou, zasypanou veľkým množstvom snehu.

Ak nie sú žľaby strechy vášho domu pripravené, znamená to problémy. Žľaby, ktoré nie sú správne vyčistené na odvádzanie vody, môžu spôsobiť tvorbu ľadových hrádzí a následne viesť k poškodeniu vašej domácnosti. Pokiaľ ste to na konci jesene podcenili a zanedbali, mali by ste aspoň teraz situáciu okamžite riešiť, pretože na jar máte o starosť viac.

Dôležité veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť

Existuje niekoľko dôvodov, prečo vaše žľaby nemusia byť správne odvádzané. Jedným z najpopulárnejších vinníkov sú listy, konáre, prach a iné usadeniny. Ak ste po jesennej sezóne tieto miesta nedokázali od nich dôkladne vyčistiť, môžu byť lemované spadnutými listami, vetvičkami, bobuľami a inými predmetmi. Tieto nečistoty potom blokujú cestu drenáže.

Ďalším dôvodom, prečo vaše žľaby nemusia správne odvádzať vodu, je ich posun. Ak vaše žľaby (možno aj pod veľkým množstvom snehu) prasknú alebo sa odtiahnu od budovy a strechy vášho domu, voda nemusí byť schopná odtekať tam, kde by mala a namiesto toho môže spôsobovať problém v omietke alebo celej fasáde a dokonca aj interiéri.

Riešenie

Nedovoľte, aby vám takéto ľadové prekvapenia a hrádze kradli čas a peniaze a naozaj venujte pozornosť údržbe svojho obydlia. Vyberajte si kvalitu, oslovujte pri inštalácii odborníkov a návaly snehu nenechajte zamrznúť.

Myslite na to aj pri starostlivosti o vaše chodníky a okolie domu alebo bytu, pretože za nehodu na neupravenej komunikácií, ktorá je vo vašej správe, môžete byť zodpovední práve vy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.