Špeciálne materiály a viac úložných priestorov, tak by mala vyzerať trendová kuchyňa

0 448

Trendy v oblasti kuchynského dizajnu sú neustále sa meniace, no konečne sa dostávajú do popredia viac špecifické materiály, ktoré pôsobia aj na estetickú stránku človeka. Netvrdíme, že v minulosti tomu tak nebolo, no dnes sa viac kladie dôraz na originalitu, ktorá sa dá veľmi dobre zabezpečiť aj s použitím vhodných materiálov.

Ako to vyzerá z pohľadu materiálov

Spomínali sme špecifické materiály, ktorými sú kov, drevo, sklo a betón. Je to presne tak, aj tieto materiály sa začínajú v našich kuchyniach objavovať a v celku to pôsobí naozaj luxusne. Dnešné kuchyne sa snažia zachovať moderné, čisté a jednoduché línie, ktoré nie sú zbytočne zaťažené príliš veľkou kombináciou viacerých materiálov. Ako sme už spomínali, je to viac o priemyselnom dizajne, ktorý v mnohých prípadoch pripomína možno aj akési laboratórium. Nie je na tom nič zlé, pretože sa konečne upúšťa od drevených kuchynských liniek, ktoré svojím tvarom pripomínali súčasť obývacieho priestoru.

Vysoká technická úroveň

Už na prvý pohľad vidieť, že najdôležitejšie prvky v súčasnej kuchyni nie sú len o funkčnosti. Je to hygiena a presné dodržiavanie technologických postupov, na čo sa využívajú najvyspelejšie technológie a materiály, za aké by sa nemusela hanbiť ani najmodernejšia súkromná spoločnosť a verejné sídlo.

Moderná kuchyňa začína viac pracovať aj so systémom spodných skriniek, ktoré tvoria niekedy najvýraznejší objekt v celom priestore. Samozrejme, že ani závesné systémy neostali pozadu a začali sa viac inovovať. Základom je, aby bol prechod medzi týmito jednotlivými zónami, čo najviac plynulý.

Úložné priestory „podtrhnú“ prísnosť minimalizmu

Aby bola moderná kuchyňa kompletná, nízku hladinu horizontálnej línie kuchynskej linky dopĺňa špeciálna skriňa, ktorá je určená na uchovávanie všetkých potrebných vecí. Minimalizmus a jednoduché línie sa dajú dosiahnuť len s pomocou malého množstva spotrebičov v okolí kuchynskej linky. Na to samozrejme najlepšie slúžia úložné priestory. Využíva sa každý jeden centimeter, a to vďaka moderným zásuvkám, ktoré by ste v tejto zostave možno ani neočakávali.

Ani obkladové materiály nezaostávajú za moderným trendom

Súčasťou modernej kuchyne je aj ostrov, ktorý môže slúžiť viacerým účelom. Dá sa naň umiestniť varná zóna, prestieranie, bar a pracovná plocha. Možností je naozaj niekoľko.

Ani obkladové materiály neostali v úzadí. Klasické obkladačky v modernej kuchyni ani nehľadajte. Veľkoplošné hladké panely, ktoré sa vyrábajú z najrôznejších materiálov dodávajú tomuto priestoru naozaj industriálny vzhľad. Dokonca sa dajú umiestniť tak, aby plnili funkciu posuvných systémov, za ktorými sa skrýva ďalšie voľné miesto.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.