Rozpáľte to vo svojej kuchyni!

0 851

Či už pripravujete jedlo pre seba, alebo pre veľké stretnutie s priateľmi, vždy existuje spôsob, ako si prípravu čo najviac spríjemniť a uľahčiť. Každý už vie, že indukčné varné platne sú neuveriteľne rýchle, úsporné a zároveň bezpečné. Existuje však aj množstvo jemne vyladených funkcií, ktoré vám uľahčia interakciu s povrchom varnej platne. Keď si vyberiete varnú platňu vhodnú presne pre váš štýl varenia, príprava jedál bude jednoduchá. Vlastne sa to urobí takmer samo.

Inteligentný spôsob, ako prezentovať to najdokonalejšie jedlo

Vedeli ste, že aj varná platňa môže mať vysoké IQ? Niektoré, ako napríklad Gorenje IS646BG z radu OmniFlex, majú inteligentné IQ funkcie pre tie najbežnejšie kuchárske postupy.

Pomocou jednoduchého nastavenia môžete vyčarovať pomalé varenie pod bodom varu alebo naopak varenie veľkého množstva vody bleskovou rýchlosťou bez toho, aby vriaca voda potom striekala všade okolo.

Ak chcete urobiť dojem na svojich hostí, varná platňa má aj špeciálnu funkciu IQGrill na grilovanie mäsa s presnou mierou prepečenia podľa chuti a bez pripálenia. Stačí položiť grilovaciu panvicu na varnú platňu a tá automaticky rozpozná polohu nádoby a aktivuje varnú platničku. Špeciálne senzory zabezpečia dokonalý výsledok prepečenia presne podľa želania – málo, stredne alebo úplne prepečené mäso bez zbytočného dymu, ktorý by všetkých obťažoval.

A ak naopak budete potrebovať najprv predniesť prípitok, a až potom nosiť jedlo na stôl, je tu inteligentná funkcia na udržiavanie hotového pokrmu v teple.

Či už ste skúsení, alebo v kuchyni len začínate, urobí „sa to“ tak nejak samo a ešte vás to aj bude baviť. Ak však máte radi veci vo svojich rukách, môžete si rovnako s dokonalou presnosťou jednoducho sami nastaviť výkon, čas a všetko ostatné. Ľahko a intuitívne – v závislosti od konkrétneho modelu platne buď dotykom prsta priamo na ovládacích prvkoch, alebo pomocou špeciálnej drážky, ktorá presne vedie váš prst pri posúvaní po ovládacom paneli.

Flexibilné varenie, ktoré dodá každej večeri tú správnu šťavu

Prečo sa pri varení obmedzovať na veľkosť jednej platničky? Vďaka funkcii AreaFlex môžete spojiť dve varné plochy za sebou do jednej a umiestniť tak viac hrncov naraz, ako aj pekáče a panvice všetkých tvarov a veľkostí. Na celej spojenej ploche potom môžete variť pri rovnakej teplote.

Ďalším riešením je funkcia BridgeZone – jedným dotykom premostí dve oddelené varné zóny, takže môžete variť aj vo veľkom pekáči a na vedľajších platničkách potom pripravovať prílohy. Po skončení varenia jednoducho odsuňte hrniec nabok – funkcia StepZone sa postará o to, aby jedlo nevychladlo.

Dajte si pauzu. Kedykoľvek

Stačí vybrať funkciu Stop&Go – tá zastaví varenie, kým si napríklad nevybavíte telefonát. Keď ju znovu aktivujete, budete pokračovať s rovnakými nastaveniami.

Venujte sa svojim veciam, platňa sa postará

Robíte viacero vecí naraz a potrebujete niekoho, kto by sledoval čas? Varné platne OmniFlex majú nezávislý časovač, ktorý nie je prepojený s varnými zónami. Je navrhnutý tak, aby pomohol načasovať varenie vajec, čaju, rezancov alebo čohokoľvek iného. Po uplynutí času vás na to upozorní špeciálny zvukový signál.

Je fajn, keď sa niekto prispôsobí vám

Niektoré nastavenia je možné si prispôsobiť – napríklad dĺžku a hlasitosť upozornení. Takže budete mať kuchyňu, ktorá zodpovedá vášmu štýlu varenia, či už je vaša domácnosť hlučná a všade okolo je ruch, alebo je tichá a pokojná.

 

Tip na platňu Gorenje IS646BG

Štvorplatničková indukčná varná platňa Gorenje IS646BG so šírkou 60 cm myslí pri príprave jedla za vás. Má totiž automatické programy. Automatický program IQgrill ponúka štyri úrovne prepečenia s minimálnym množstvom tuku a zároveň bráni tomu, aby sa jedlo pripálilo. Automatický program IQsimmer je vhodný pre pokrmy, ktoré si vyžadujú dlhší čas varenia pri nižšej konštantnej teplote, ako sú napríklad ryža alebo guľáš. Funkcia SoftMelt slúži na šetrné rozpúšťanie čokolády pri teplote 42 °C bez pripálenia. Máte navarené, ale ešte čakáte na oneskorencov? Aktivujte funkciu StayWarm, ktorá udržiava stabilnú teplotu varnej zóny na 70 °C. Ak chcete variť vo väčších hrncoch alebo panviciach, môžete spojiť dve vertikálne varné zóny do jednej veľkej. Varná platňa sa ovláda jednoducho dotykom, pričom prst je presne vedený vyfrézovanou drážkou. Varná platňa stojí 599 EUR.

 

Viac informácií: sk.gorenje.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.