Pripravte balkón na novú sezónu

0 1 040

Teploty stúpajú a jar je v plnom prúde. Hoci rána bývajú ešte veľmi chladné, denné teploty stúpajú na väčšine Slovenska nad 10ºC.

Ak bývate v paneláku, absenciu záhrady vám v plnej miere nahrádza balkón, alebo lodžia. Pripravte preto svoj balkón na novú sezónu. Na čo všetko by ste sa mali zamerať?

Umývanie plastových balkónových okien

Skvelý výhľad na okolitú krajinu a dobrý výhľad do miestnosti, z ktorej sa vychádza na balkón, zabezpečíte jedine dôkladným umytím plastových balkónových dverí. Stačí vám švédska utierka, horúca voda a klasický ocot. Okrem skla ale nezabúdajte pretrieť aj rámy plastových dverí. Najmä z vonkajšej strany dverí sa na dvere zachytávali počas zimného obdobia sadze.

Ak ste uvažovali aj o výmene okien, ešte chvíľu vyčkajte, kým teploty nebudú stabilnejšie. Ideálne, ak budú moderné plastové okná skladom, aby ste tak nemuseli príliš dlho čakať. Najprv sa ale venujte umývaniu okien, ktoré máte a samozrejme nezabúdajte na balkónové okná.

Ozdobte si balkón jarnými kvetmi

Tulipány, narcisy, prvosienky, sirôtky, primulky a hyacinty vám môžu spríjemniť prvé jarné dni na balkóne. Vysaďte si ich do črepníkov alebo do bedničiek a skrášlite si tak holé takmer prázdne balkóny. Kvety prinesú pekné oživenie. Skrášlia vám priestor, kde budete tráviť čoraz viac času.

Čistenie balkónového nábytku

Skôr, ako si zo skriniek vytiahnete teplé podsedáky, dôkladne si poumývajte celú konštrukciu balkónového nábytku vrátane nožičiek a operadiel. Ak ste nábytok mali celú zimu na balkóne, nemôžete očakávať, že bude po dlhých mesiacoch krásne čistý. Aj keď ste ho pravidelne utierali, je potrebná dôkladnejšia údržba. Ak bývate v rodinnom dme a máte záhradu, odporúčame vám nábytok povynášať na záhradu a vyčistiť ho vysokotlakovým čističom. To ale v prípade, že máte hliníkový nábytok. Ak máte ratanový a drevené, vysokotlakový čistiť vám neodporúčame. Stačí čistá handra a vedro s horúcou vodou.

Potom si môžete na balkónov stoličky položiť teplé podsedáky a vychutnávať si prvé jarné lúče.

Ak uvažujete o novom nábytku, skúste paletové nábytok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.