Prečo sa rozhodnúť pre masívny nábytok?

0 170

Patríte medzi milovníkov prírody a radi by ste kus z nej priniesli aj do vášho bývania? Chcete však súčasne interiér svojho domu zariadiť moderne a štýlovo a vytvoriť z neho jedinečný originál? Zabudnite potom na masovo produkovaný nábytok vyrobený z často nekvalitných laminátových dosiek. Stavte na kvalitné prírodné drevo, z ktorého si môžete nechať zhotoviť naozaj atraktívny masívny nábytok.

Zdravotná nezávadnosť, nádherná vôňa a vysoká trvácnosť

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre masívny nábytok, je prirodzenosť a zdravotná nezávadnosť dreva. Pri jeho spracovaní sa nepoužívajú žiadne agresívne lepidlá či chemické látky, ktoré sa naopak môžu postupne uvoľňovať zo zariadenia vyrobeného z drevotriesky či laminátu. Aj preto je drevený nábytok ideálny do domácností s deťmi či alergikmi. Navyše, masív interiér príjemne rozvonia a prinesie doň arómu, akoby ste sa nachádzali priamo uprostred lesa. Ďalšou nespornou výhodou masívu je jeho trvácnosť. Takéto interiérové zariadenie vám vydrží desiatky rokov v nezmenenom stave, čo sa o nábytku z bežných obchodov povedať vôbec nedá.

masivny-jedalensky-nabytok-kalvinwood

Drevený nábytok na mieru vám umožní zariadiť bývanie originálne

Masívny nábytok nepredstavuje pre bežných predajcov atraktívny biznis, pretože kvôli vyššej cene neosloví masy ľudí. No to môže byť pre vás výhodou. Drevený nábytok na mieru vyrobený v profesionálnej stolárskej dielni Kalvín Wood vám zabezpečí jeho originalitu a vzhľad, ktorý sa prispôsobí vašim nárokom. Dizajn masívneho nábytku môže byť naozaj rozmanitý, a preto sa nemusí jednať len o jednoduchý nábytok vo farbe prírodného dreva.

Masív má viacero tvárí

Dôkazom toho sú aj viaceré interiérové štýly, ktorých základom je práve masívne drevo. Provensálsky štýl a provensálsky nábytok ho využívajú ako podklad, ktorý sa rozličnými povrchovými úpravami mení na nežné interiérové zariadenie spájajúce francúzsky vidiek s honosnosťou kráľovských dvorov. Dominujú mu najmä svetlé, mierne pastelové farby či rozličné vyrezávané zdobenia. Aj preto má provensálsky nábytok v interiéri nielen praktickú, ale aj významnú dekoratívnu úlohu.

Ak chcete aj vy svoje bývanie výrazne odlíšiť a priniesť doň nevšedné zariadenie, využite masívne drevo. Výroba nábytku na mieru ho premení na zaujímavý interiérový prvok, ktorého kvalita, atraktivita a originalita sú zaručené.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.