Poznáte rastliny, ktoré pomôžu vášmu spánku?

0 309

Niektorí ľudia sú odporcami kvetov v spálni. Prečo? Pretože v noci, keď nesvieti slnko a nemôže dochádzať k fotosyntéze, rastliny dýchajú rovnako ako ľudia. To znamená, že ak máte v spálni veľa rastlín, vzduch tam bude vydýchanejší. Áno, to je pravda, ale museli by ste tam mať hotové arborétum, aby ste tam mali zlý vzduch. Ale je pravda, že niektoré rastliny sú do spálne vhodnejšie ako iné. Tu je 5 najlepších, ktoré vám pomôžu spríjemniť aj váš spánok.

shutterstock_3759949

Aloe vera

Aloe vera sa síce podobá viac na príšeru z vesmíru ako na izbovku, ale do spálne je to rastlina číslo jeden. Okrem toho, že dokáže vyrábať kyslík aj bez potreby slnečných lúčov, podľa výskumov patrí medzi najúčinnejšie rastliny v zvyšovaní kvality vzduchu. Ste astmatik či alergik? Vo vašej spálni nesmie chýbať.

Jazmín

Pre niekoho priveľmi výrazná rastlinka, iní na ňu nevedia dať dopustiť. Ak však chcete skvalitniť spánok, jazmín je správnou voľbou, pretože pomáha tlmiť úzkosť aj podráždenie. Takže ak pôjdete spať nahnevaný, zobudíte sa s úsmevom na tvári.

Banánovník

Správna vlhkosť vzduchu v spálni je veľmi dôležitá. Ak vás trápi suchý vzduch a podráždenée sliznice hlavne počas vykurovacej sezóny, banánovník je skvelá voľba. Prečo? Pretože je náročný na vlhkosť a vďaka tomu sa mu na listoch robia kvapôčky vody, ktoré miestnosti dodávajú tak veľmi potrebnú vlhkosť.

Orchidea

Obľúbený kvet hlavne vďaka svojmu krásnemu vzhľadu. Aj to je veľká výhoda, keď sa zobudíte v miestnosti, kde po rozlepení očí uvidíte krásnu orchideu. Okrem toho však táto rastlinka podobne ako aloe vera nespotrebúva kyslík ani počas noci. Ideálne miesto je na parapete.

Levanduľa

Sušená levanduľa je skvelým pomocníkom v boji proti moliam a zápachu v skriniach. Ak si však chcete dopriať kvalitnejší spánok, vyberajte živú rastlinu. Pomáha spomaliť činnosť srdca aj pohyby očí, takže budete mať hlbší a pokojnejší spánok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.