Plot musí slúžiť aj reprezentovať

0 870

O vlastnom domčeku snívame asi všetci. Ak si už tento sen môžeme splniť, zväčša nešetríme na dôležitých veciach a peniaze sa nám tak neraz minú ešte pred úplným dokončením. Niektoré práce tak odkladáme na neskôr, kým našetríme opäť nejakú hotovosť.

Iste sa Vám však nepáči pohľad na nový rodinný dom s peknou záhradou, no chýbajúcim, či nefunkčným plotom. V snahe udržať si súkromie, ale aj bezpečnosť tak robíme neodborné zásahy a dúfame, že vydržia čo možno najdlhšie. Jar je však ideálnym časom na vyriešenie aj tejto chybičky krásy Vášho bývania. Netreba však nič podceňovať.

Najmä v minulosti sa tieto práce vykonávali svojpomocne, no výsledok toho, môžete pozorovať na viacerých plotoch iste aj vo Vašom okolí. Aj plot si teda zaslúži pozornosť odborníkov, najmä ak chcete, aby dobre vyzeral a slúžil plne svojmu účelu. Tí naviac aj odborne poradia, aký plot sa hodí na Vašu záhradu, či pred dom. Výdavkom sa nevyhnete, no väčšina skúsených firiem, sa vie prispôsobiť každému rozpočtu.

Výber plota teda nepodceňujte. Je samozrejmé, že na záhrade nepotrebujete murovaný plot s kovanými detailmi. Takýto naviac zaberie aj zbytočne veľa miesta. Pre záhradu je tak vhodnejší pletivový plot, ktorý plní svoju funkciu, je finančne dostupný a nezaberá ani toľko miesta ani času pri výstavbe.

Najmä pred domom však chceme, aby aj plot korešpondoval so vzhľadom nášho domu. Musí teda do istej miery reprezentovať, a tak do ulice volíme krajšie, a teda aj drahšie oplotenie pozemku. Toto tvorí podmurovka s murovanými stĺpikmi, ktoré môžete vyplniť kovom, drevom, alebo inými ľahko udržiavateľnými materiálmi, ktoré sa budú hodiť k samotnej stavbe domu. Ide tak o vyššiu položku Vášho rozpočtu, no tu musí byť zahrnutá aj vstupná bránka, či garážová brána. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.