Obloženie a dlážky pre malé domčeky

0 265

Zrubový profil

Využitie zrubového profilu je najmä v exteriéri, kde sa medze jeho možnostiam využitia nekladú. Používa sa ako obklad menších domčekov, chatiek, záhradných domčekov a podobne. Môže sa využiť v tom prípade, ak sa majitelia neuspokoja len s nudnou fasádou. Zrubový profil je taktiež možné natrieť lakom alebo farbou v akomkoľvek odtieni. Tvarovo pripomína zrub – je totiž oblého tvaru. Na jednej strane profilu sa nachádza drážka a na druhej pero, vďaka čomu do seba jednotlivé kusy zrubového profilu zapadajú.

Drevo vhodné pre zrubový profil

Vyrobený môže byť zo smrekového dreva. Toto drevo sa používa preto, že je veľmi pevné a dlhotrvajúce. Vďaka svojím fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam je smrekové drevo veľmi žiadanou surovinou v stavbárskou či nábytkárskom priemysle. Pri jeho spracovaní nedochádza ani k zmenám farby, a drevo tiež výnimočne dobre znáša vysokoteplotné sušenie. Preto je veľmi obľúbené aj pre iné tvary, ako napríklad tatranský profil perodrážka

Dlážkovica

Drevená podlaha sa používa nielen pri chalupách, ale aj pri rodinných domoch. Je to veľmi kvalitná podlaha vyrobená z prírodných materiálov. Jej kladenie je rýchle a veľmi jednoduché. Profil dlážky je potom zjednotený, ale drevo ešte nejakú dobu pracuje. Z toho dôvodu je odporúčané nechať drevo aklimatizovať.

Drevo pre dlážky

Dlážkovica sa môže tiež vyrobiť aj zo smrekového dreva. Výhodou takejto podlahy je, že má príjemnú vôňu a vysokokvalitné tepelnoizolačné vlastnosti. Výhodou smreka je aj homogénnosť pri spájaní a farebná stálosť. Okrem smrekového sa používa tiež borovica, ktorá je oproti smreku odolnejšia voči hnilobe a tiež vo fyzikálno-mechanických vlastnostiach. Toto drevo vytvára dojem teplej podlahy a je mäkšie ako červený smrek. Drevo je žltobielej farby a pokladanie podlahy z borovice je veľmi jednoduché.

Zariadenie chatky

Do malej zrubovej chatky patrí aj miesto, kde si členovia rodiny alebo hostia budú môcť oddýchnuť. Môžete si do nej dať čo len chcete. Napríklad do do veľkej miestnosti sa hodí krb, účková sedačka a nejaký ten stolík. To je ale iba jedna z možností ako oživiť nový priestor v drevenej chatke. Samozrejme nás ale najviac poteší nádherná príroda, v akej sa často takéto chatky stavajú.

 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.