Nový plot? Tak nech je aspoň na celý život

0 1 220

Plot je neodmyslitelnou súčasťou každého domu. Túžite po modernom plote, ktorý skvele doplní váš domov a poskytne vám bezpečie? Hliníkové ploty sú už dlhšiu dobu veľmi oblúbené pre svoje jedinečné vlastnosti. Aké je tajomstvo ich úspechu?

Vydrží všetko

Kvalitný hliníkový plot bude bezpečnou náručou pre vás aj váš dom, a to na celý život. Pri zaobstarávaní takéhoto plotu by sa mal výrobca sústrediť na najmodernejšie spôsoby spracovania hliníku, celý plot by mal byť zhotovený z hliníkových profilov, ktoré by mali mať kvalitnú povrchovú úpravu pomocou práškovej farby. Pre pevné spojenie plotových okien by mal byť využívaný nerezový materiál, ktorý je dostatočne odolný aj pevný. Pokiaľ je plot dobre vyrobený a znesie záťaž aj nepriaznivé poveternostné podmienky, tak by sa predajca plotu nemal báť vám dať aj predĺženú záruku. Napríklad aj na 5 rokov. Behom takto dlhej doby sa totiž prejavia všetky vlastnosti plotu a v prípade vysoko kvalitného výrobku sa predajca nemusí obávať vám takto dlhú záruku poskytnúť.

Hliníkový plot NOVA
Hliníkový plot NOVA od českého výrobcu NOVAVISIO má moderný dizajn vonkajších žalúzií. Zdroj: www.sunsystem.sk

Farba, ktorá bude ladiť k domu

Moderný hliníkový plot si môžete vybrať v takej farbe a úprave, akú potrebujete. Väčšinou sa ponúka v 15tich najpopulárnejších farbách a dobrý predajca by vám mal ponúknuť aj rôzne prevedenia – polomatné či jemne štrukturované.

Základné farby hliníkových plotov výrobcu NOVAVISIO. Zdroj: www.sunsystem.sk
Základné farby hliníkových plotov výrobcu NOVAVISIO. Zdroj: www.sunsystem.sk

Netypická farba aj dekor dreva

Pokiaľ si budete priať, aby plot vyzeral ako klasický drevený plot alebo budete chcieť netypickú farbu z celej škály farieb RAL, aj v takomto prípade si budete môcť prísť na svoje a nechať si plot farebne prispôsobiť tak, ako vám vyhovuje, alebo si zvoliť dekor dreva.

Rôzne dekory dreva pre hliníkové ploty NOVAVISIO. Zdroj: www.sunsystem.sk
Rôzne dekory dreva pre hliníkové ploty NOVAVISIO. Zdroj: www.sunsystem.sk

Rozmery si určíte vy

Veľmi členené alebo inak netypické rozmery vášho pozemku vás nebudú nijak limitovať. Hliníkový plot sa dá totiž dodať presne na mieru vašim požiadavkam. Dobrý predajca s vami dôkladne a individuálne preberie vašu predstavu a navrhne vhodné riešenie alebo rovno spracuje vaše požadavky.

Ďalšou výhodou moderných hliníkových plotov sú aj vyztužovacie profily, vďaka ktorým je možná inštalácia širokého plotového pola až do 6m a bez viditelného prerušenia.

Hliníkový plot AERO s bránou a brankou. Zdroj: www.sunsystem.sk
Hliníkový plot AERO s bránou a brankou. Zdroj: www.sunsystem.sk

Velké brány aj malé bránky k hliníkovému plotu

Pri výbere oplotenia dbajte na to, aby vám predajca umožnil vybrať si vjazdovú bránu, vstupnú bránku na pozemok a například aj otočný panel na smetiak v rovnakom dizajne, v akom je samotný plot. Jedine v tomto prípade bude oplotenie pôsobiť harmonicky, pekne a jednotne.

Náš TIP: Pokiaľ chcete mať všetko krásne zladené, tak zvoľte aj plotový diel na intercom či zabudovanú schránku.

Hliníkový plot TURF so vstupnou bránkou, vjazdovou bránou aj plotovým dielom s intercom a zabudovanou schránkou. Zdroj: www.sunsystem.sk
Hliníkový plot TURF so vstupnou bránkou, vjazdovou bránou aj plotovým dielom s intercom a zabudovanou schránkou. Zdroj: www.sunsystem.sk

Díky nemu môžete v kľude relaxovať

To najlepšie na koniec. Kvalitný hliníkový plot s práškovým lakovaním je bezúdržbový. Už sa nebudte musieť trápiť natieraním alebo umývaním. Tento plot vám starosti robiť nebude.

Cena hliníkového plotu

Jedinou nevýhodou hliníkového plotu je jeho vyššia zaobstarávacia cena. Radi by sme vám povedali presné čísla, ale konečná cena závisí na mnohých parametroch ako je rozmer, farba, prevedenie a ďalšie.

Čo však povedať môžeme je, že kvalitný hliníkový plot má vyššiu zaobstarávaciu cenu než klasické oplotenie z plastu alebo z dreva. Pokiaľ sa však rozhodnete si ho zaobstarať. Nebudete ľutovať. Odmenou vám bude stálosť materiálu a nebudete mať žiadne ďalšie výdaje, ktoré by boli spojené s jeho údržbou. Hliníkový plot je proste produktom na celý život.

Uvažujete nad hliníkovým plotom?

Spíšte si požadované rozmery, predovšetkým dĺžku oplotenia. Vyberte si predajcu hliníkových plotov a kontaktujte ho. Férový predajca by vám mal spracovať nezáväznú cenovú kalkuláciu. A v prípade, že sa vám ponuka bude páčiť, sa dohodnete na termíne konzultácie a zmerania.

Spoľahlivým predajcom hliníkových plotov NOVAVISIO pre Slovenskú republiku je spoločnosť SUN SYSTEM a pre Českú republiku SUN SYSTEM CZ

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.