Nasťahovali ste sa do nového? Na toto si dajte pri zariaďovaní pozor

0 325

Keď si kúpite nový byt či dom, je to pre každého veľký a dôležitý krok. Často si kupujete nezariadenú nehnuteľnosť, do ktorej si musíte všetko zaobstarať sami. Pri zariaďovaní sa nevyhnete ani chybám, ktoré vás s odstupom času mrzia. Na čo by ste si mali dať pozor, aby ste si vytvorili rodinné hniezdo, do ktorého sa budete radi vracať?

shutterstock_156431330

Nekupujte všetok nábytok naraz

Veľa z nás chce mať zariaďovanie čo najskôr za sebou, a tak kúpia nábytok, zariadenia a aj doplnky v priebehu pár dní, nech môžu nový domov plnohodnotne využívať. Spomaľte, kam sa ponáhľate? Kúpte si najprv tie najdôležitejšie kúsky – posteľ, sedačku, jedálenský stôl a postupne prikupujte menej dôležité veci tak, aby dokonale zapadli do celkového štýlu. Pretože, keď kúpite všetko naraz, môže z toho vzniknúť poriadny chaos.

Nesnažte sa priestor zaplniť príliš rýchlo

Nech sa ženiete do čohokoľvek, takmer nikdy to neprinesie nič dobré. A to platí aj o zariaďovaní domácnosti. Ani keď skladáte puzzle, to nechcete mať zložené čo najrýchlejšie – hľadáte jednotlivé dieliky, ktoré do seba pasujú. A to robte aj pri zariaďovaní vášho interiéru – kúpte si kusový koberec, k nemu prikúpte vankúšiky na pohovku, ktoré budú spolu ladiť. A postupne pridávajte ďalšie dieliky, ktoré vytvoria bezchybný obraz.

IKEA je super, ale nekupujte všetky veci na jednom mieste

Švédsky obchodný dom s nábytkom IKEA je jedným z najlepších miest, kde môžete začať s nakupovaním nábytku – štýlové dizajnové kúsky za dobrú cenu. Ale ako hovoria architekti – príliš veľa z IKEY nevyzerá dobre. Preto sa snažte nájsť nábytok aj inde ako tu – napríklad v bazároch, na internetových burzách či od svojich starých rodičov. Aj takto môžete nájsť trendy vintage nábytok, ktorý môže rozprávať príbehy.

Nie všetko lacné je dobré

Jasné, keď začínate so zariaďovaním po kúpe domu, cena hrá veľmi dôležitú úlohu, ale nemali by ste sa zamerať len na lacné výrobky. Prečo? Lebo pri kúskoch ako sedačka, jedálenský stôl či konferenčný stolík kupujete nábytok, ktorý vám musí slúžiť aspoň 10 rokov. Nebojte sa priplatiť a ušetrite niekde inde, napríklad tým, že sa miesto kúpania budete sprchovať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.