Najlepšie riešenie pre váš stôl, výber dobrého obrusu

0 404

Obrus je súčasťou života viacerých domácností. Jeho význam rokmi neklesá a stále má svoje miesto v interiéri. V prvom rade chráni náš stôl pred mechanickým poškodením a opotrebením, ale veľmi dobre dokáže zastúpiť aj estetické funkcie. Stolová bielizeň je ponúkaná v širokej palete, ale pre vytvorenie krásneho a estetického dojmu je dôležitý správny výber. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšie obrusy pre každú príležitosť.

 

Materiál je základ

Výber vhodného materiálu musíte dnes zvažovať pri každej jednej veci. Kvalita materiálov sa odzrkadľuje vo vyššej cene, ale nakoniec je to najlepšia investícia, ktorá vám dokáže v konečnom dôsledku ušetriť. Obrusy sa vyrábajú z niekoľkých materiálov, bavlna, polyester, vinyl a jemný hodváb. Výber vždy závisí od príležitosti, na ktorú sa konkrétny obrus používa.

Bavlna je vo väčšine prípadov tou najlepšou voľbou, pretože je vysoko absorpčná a trvanlivá. Bavlnené obrusy sú cenovo dostupné a ľahko sa udržiavajú v čistote, pretože sa dajú prať aj v teplej vode. Polyester je lesklejší materiál, ktorý sa hodí pre slávnostnejšie príležitosti, ale cenovo je tiež veľmi dostupný. Viac umelé vlákna vinylu sa dajú veľmi dobre využiť pre vonkajšie priestory, to znamená, že dokáže veľmi dobre odolávať extrémnejším podmienkam. Najluxusnejšie pôsobí hodváb, ktorý dodá vášmu prestretému stolu naozaj nádherný vzhľad.

Správna veľkosť má tiež svoje slovo

Pri výbere vášho obrusu nesmiete zabudnúť ani na veľkosť. V tomto prípade sa musíte rozhodovať podľa rozmerov vášho stola. Obrus by mal voľne visieť po okrajoch minimálne v dĺžke 10 až 15 cm. Väčšie rozmery sa skôr používajú pre navodenie správnej atmosféry a luxusného dojmu. Základom je, aby obrus pri sadaní za stôl nebránil vo voľnom pohybe nôh.

Dizajn a prevedenie na záver

Niekto si vyberá produkty hneď od začiatku podľa ich výzoru. Obal predáva, ale dobré riešenie to vždy byť nemusí. Vieme, že to nie je jednoduché, ale ani v prípade tohto sortimentu sa príliš nespoliehajte na tieto veci. Základom je materiál a potom sa môžete zamerať na estetické prevedenie. Na slávnostné príležitosti sa najviac hodia biele a svetlé farby obrusov. Do neformálnych priestorov sa dajú použiť už aj viac vzorované obrusy. Z čias minulých si možno pamätáte damaškový vzor, ktorý sa určite využíva aj dnes, nakoniec tak aj s ním dosiahnete elegantný a štýlový vzhľad.

Ladenie niektorých doplnkov vo vašom interiéri je pre bývanie naozaj dôležité, tak si dobre vyberajte všetky dostupné materiály aj podľa spomínaných hľadísk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.