Na čo si dávať pozor pri výbere novej podlahy?

0 263

Nikto z nás sa po rokoch bývania v jednej domácnosti nevyhne rekonštrukcii. Medzi najčastejšie rekonštrukcie zaraďujeme kúpu nového nábytku, výmenu okien a výmenu podlahy. Stačí, keď si prezriete ponuku jedného obchodu, ktorý predáva podlahy. Určite si okrem korkových podláh môžete všimnúť aj klasické drevené podlahy, vinylové podlahy, Linoleum, PVC a iné. Akú podlahu si ale vyberať, resp. na čo si dávať pozor pri jej kúpe?

Cena na úkor kvality

Túto chybu robí takmer každý Slovák. V prvom rade hľadí na cenu, pričom veľmi dobre vie, že drahšie podlahy sú väčšinou tie kvalitnejšie. Keby si to však prerátal a uvedomil si, že o pár rokov bude musieť lacnú a nekvalitnú podlahu meniť, zistil by, že by ho to vyšlo tak či tak drahšie. Musí zaplatiť robotníkov, musí nakúpiť materiál a ešte k tomu si kúpi podlahu, ktorá nič nevydrží. Hľadajte medzi laminátovými podlahami Alsafloor. O tých sa hovorí, že sú kvalitné, trváce a ceny sú primerané. Radšej investujte do drahších, ale zato kvalitnejších podláh.

Pozor na farebný odtieň

Keď si budete vyberať novú podlahu, či už dobrú vinylovú podlahu Alsafloor, alebo iný typ podlahy, všímajte si hlavne farebný odtieň. Kľudne si domov prineste vzorku podlahy a prirovnajte ju k nábytku, ktorý bude v danej miestnosti. Nikdy nedávajte podlahu v takých farbách, v akých je nábytok v miestnosti. Myslite na to, že v predajni môže umelé osvetlenie farebný odtieň podlahy skresliť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.