Moderné výrobné haly – stavba na mieru a variabilné možnosti

0 1 939

Halové objekty slúžia rôznym účelom. Využívajú sa ako sklady, športové či výrobné haly a zabudnúť nesmieme ani na v tejto dobe tak obľúbené obchodné centrá. Stavba moderných hál je efektná aj efektívna – šetrí investičné aj prevádzkové náklady a ponúka možnosť vytvorenia variabilného priestoru presne podľa požiadaviek zákazníka.

Oceľ – stavebný materiál 21. storočia

V zásade každá moderná výrobná hala sa vyrába z ocele. A práve oceľ zastáva v stavebnom priemysle 21. storočia jednu z najvýznamnejších pozícií. Tento materiál v sebe priam ideálnym spôsobom kombinuje hneď niekoľko pozitívnych vlastností. Oceľ je dostatočne pevná a zároveň tvárna a pružná. S využitím ocele je možné projektovať výrobné haly a ďalšie oceľové stavby rôznych tvarov, rozmerov a dispozičných riešení.

Variabilita už od prvých projekčných návrhov

Možno povedať, že ľudia sa dnes neprispôsobujú halám, ale oceľové výrobné haly v plnej miere slúžia ľuďom. V drvivej väčšine prípadov sa totiž moderné výrobné haly projektujú na základe požiadaviek investorov, pričom sa zohľadňuje najmä parameter funkčnosti a využitia objektu. Projekt a neskôr aj samotná stavba sa koncipujú s ohľadom na vybavenie či technológie, ktoré budú mať v hale svoje miesto. Výrobné haly z ocele môžu byť dokonca vybavené mostovým žeriavom, ktorý má nosnosť do 100 ton.

Maximálne praktické využitie interiéru

Pokročilé technológie a použité materiály umožňujú variabilne pracovať s interiérom výrobných hál. Ak investor požaduje administratívne zázemie, je možné do projektu zapracovať aj časť určenú pre administratívnu budovu. Efektívnejšie využitie interiéru sa dá dosiahnuť výstavbou medziposchodí či nadzemných plošín, slúžiacich napríklad na uskladnenie materiálu. Vonkajšia časť stavby sa dá doplniť o presklenú či kazetovú fasádu z hliníku.

Výrobná hala pre prítomnosť aj budúcnosť

Ak zvažujete investíciu do stavby výrobnej haly, je dobré posúdiť nielen aktuálne zamýšľaný účel využitia, ale aj potenciálny účel využitia v blízkej či vzdialenej budúcnosti. Len správne naprojektovaná oceľová hala môže byť pripravená zmeniť svoj účel prakticky zo dňa na deň. Skladovacie priestory sa môžu zmeniť na obchodné, športové centrum alebo ubytovacie priestory. Zmena je, samozrejme, možná aj v opačnom smere – záleží len na vôli majiteľa objektu, prípadne na trhových podmienkach.

Šetrenie času a nákladov nejde na úkor kvality

V porovnaní s klasickými betónovými a murovanými objektmi si výstavba oceľových výrobných hál vyžiada oveľa menej času, ktorý je potrebný na samotnú prácu a dokončenie budovy, a tiež nižšie investičné náklady – hovorí sa zhruba o štvrtinovej úspore. Budúceho majiteľa akiste potešia aj nízke náklady na údržbu a prevádzku haly. Nad možnosťou výstavby výrobnej haly z ocele treba rozhodne pouvažovať

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.