Kúpeľňa, ktorá pridá vášmu domovu skutočnú hodnotu

0 393

Každý z nás chce cenu svojho domu zvýšiť, nemusí ísť ani o jeho plánovaný predaj, aby sme si uvedomili, že niektoré časti domácnosti a priestory zvyšujú hodnotu celkovej stavby. Niektorí ľudia však neustále zanedbávajú tieto najdôležitejšie oblasti svojho domova, ktorou je napríklad kuchyňa a kúpeľňa. Tieto dve zóny patria k najviac hodnoteným obytným priestorom, ktoré rozhodujú o cene danej stavby a pozemku. S nami sa môžete pozrieť na detaily, ktoré aj vám môžu zvýšiť hodnotu vlastného bývania a tak aj spokojnosť s ním.

Nezvyšujte zbytočne náklady

Je dôležité, aby ste sa uistili, že akékoľvek inovácie, ktoré urobíte vo svojom dome, prinesú skutočnú hodnotu. Čo to znamená? Obkladové materiály musia byť kvalitné a odolnejšie, pretože podmienky v týchto miestnostiach sú oveľa náročnejšie. Od toho sa samozrejme odvíja aj cena týchto materiálov. Aby ste ušetrili, vyberte si obklad, ktorý bude vhodný aj na podlahu a steny. V prípade, že vám niekoľko m2  ostane, môžete ich využiť, bez toho, aby ste museli objednávať ďalší.

Vieme, že si chcete pohodlie v tejto miestnosti spríjemniť a vyhľadávate efektnejšie riešenia, no materiál v podobe mramoru, žuly a iného prírodného kameňa by sme veľmi dobre a dlhodobo zvažovali. Hodnotu vášho domu to síce zvýši, ale nie každému musí tento špecifický štýl vyhovovať.

Drobné detaily

Potenciálni kupujúci budú skúmať váš dom, všimnite si preto každú malú záležitosť a chybu. Je vašou úlohou preskúmať všetky nedostatky. Možno ste sa s niektorými z nich zžili a nerobia vám žiadny problém, no v konečnom dôsledku má aj jeden malý nedostatok veľký vplyv na cenu nehnuteľnosti.

Nahradenie netesniacich alebo opotrebovaných vodovodných batérií v kúpeľni, modernizácia, inštalácia nových svietidiel, aktualizácia vešiakov na uteráky a zmena farby stien. Nezabudnite ani na špeciálne kovania a ostatné doplnky, ktoré dodajú vašej kúpeľni pocit kvality.

Časovo náročné úlohy rekonštrukcie sú síce nepríjemné, ale v konečnom dôsledku tak dosiahnete lepšie výsledky v momente, keď príde čas na predaj. Zvážte preto aj výmenu sprchových zásten a použite silikónu na drobné nezrovnalosti v tesnení malých škár.

Pokúste sa riešiť to, čo ľudia vidia ako prvé. Musíte sa rozhodnúť, čo má pre vás prednosť a premýšľať aj nad funkčnosťou celého priestoru kúpeľne.

Skladovanie

Vždy sa uistite, že je v kúpeľni dostatok miesta. Existuje veľa nápadov na odkladanie vecí a predmetov, ktoré treba zvážiť. Murované skrine a poličky do kúpeľne sú veľmi efektné, rovnako ako aj úložné priestory v úrovni zrkadla. Využite každý jeden centimeter s tým, že to všetko nebude pôsobiť chaoticky.

Vždy si pamätajte, že pekné a funkčné kúpeľne sú rozhodujúce pre zhodnotenie vášho domova. Ľudia chcú pohodlie, funkčnosť a štýl. Keď inovujete, nebojte sa nad tým stráviť trochu viac času, aby sa vám podarilo dosiahnuť dobrú návratnosť investícií a zvýšiť hodnotu stavby.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.