Kuchyňa bez úchytiek: Nádherná línia čistého a moderného priestoru

0 619

Moderné kuchyne dnes vyzerajú oveľa drahšie a zaujímavejšie bez rukovätí a úchytiek. Kuchynská linka tak dostáva nový vzhľad a disponuje množstvom ďalších výhod, ktoré pri jej využívaní určite využijete.

Je však možné tieto doplnky a konštrukčné riešenia odmietnuť bez toho, aby ste ohrozili praktickosť vašej kuchyne? Čo je teda lepšie? Pozrieme sa na niekoľko univerzálnych profilov a systémov, ktoré môžete vo svojej domácnosti využiť aj vy.

Duté úchytky rôznych profilov

Najkrajšia kuchyňa bez úchytiek bude so súpravou a profilmi „Gola“ vloženými do rámu linky a jej zásuviek.

Hlavnou výhodou, oproti klasickým rukovätiam, je neprítomnosť vertikálnych spojov medzi priľahlými fasádami linky. Tiež je to praktickosť v čistení a údržbe linky.

Rôzne profily sa vyrábajú v rôznych materiálových prevedeniach a konštrukciách, ktorých účelom je jednoduchý dizajn so zachovaním praktickej stránky využitia kuchynskej linky.

Dotykové otváranie

Jednoduché stlačenie je všetko, čo je potrebné na otvorenie takejto linky pomocou špeciálneho otváracieho mechanizmu urobiť. Tento intuitívny mechanizmus, ktorý reaguje na tlak, sa vám pre jednoduchosť používania určite zapáči. Pozor si ale dajte na povrchovú úpravu linky.

Vyberajte materiál, ktorý bude odolný voči otlačkom, bez ktorých to pri tomto systéme nepôjde. Ide o tichý mechanizmus, ktorý sa v modernej kuchyni nachádza čoraz častejšie. Výhodou je, že takáto kuchyňa a jej povrch sa ľahšie udržuje v čistote, pretože vám v tom nebránia žiadne špeciálne a vyčnievajúce úchytky.

Mikroskopické úchytky

Ak si to bez klasických úchytiek predsa len neviete vo svojej kuchyni predstaviť, no zároveň túžite po minimalizme a jednoduchej údržbe, skúste si vybrať miniatúrne rukoväte, ktoré nebude vidieť, no zároveň sa dajú vďaka nim linka a jednotlivé zásuvky a dvierka pohodlne ovládať.

Univerzálne riešenie

Ešte jedným univerzálnym riešením podobného charakteru bude aj výber úchytiek, ktoré majú rovnakú farbu ako linka. V rovnakom farebnom tóne o nich budete vedieť len vy a celkovo to bude pôsobiť jednoliato a kuchynská linka zostáva zároveň praktická. Skúste.

Výber vhodného spôsobu kovania a úchytiek však konzultujte s odborníkom. Myslite aj na dispozičné riešenia a samozrejme plnohodnotné využitie s dizajnom. Vďaka dostupnosti širokého a kvalitného sortimentu, by ste ale v tomto smere nemali mať žiadne problémy.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.