Krajší domov cez leto

0 455

Leto je najviac spájané s dovolenkou. Takýto oddych si jednoducho zaslúžime, no dlhšie voľno v práci je ideálnym časom aj na rekonštrukcie u Vás doma. Samozrejme, musíte si stanoviť priority, či skutočne pôjdete radšej dovolenkovať, alebo sa budete ešte dlho tešiť z krásneho nového domova.

Na zásadné zmeny často nepotrebujete veľa. Kupovať neustále nový nábytok je finančne veľmi náročné, a ak ten Váš straší ešte čo to vydrží, aj celkom zbytočné. V našom prostredí však veľmi radi občas privítame zmenu. Lacnou variantou môže byť aj zmena farby stien. Ak máte tapety, poobzerajte sa po nových. Ich cena je síce vyššia, no môžete vyberať a kombinovať nielen z rôznych farieb, ale aj vzorov. Výber je naozaj široký a výhodou je aj to, že si domácnosť veľmi nezašpiníte. Vyžaduje si to však isté skúsenosti, aby Vám cez nepekné medzery nepresvitali staré tapety. Zaručene však budete potrebovať pomoc, ak sa spoliehate len sám na seba, výsledok nebude ohromujúci.

Ďalšou možnosťou je maľovanie stien. Ak máte omietky, jednoducho v obchode vyberte novú farbu, aj tu máte nepreberné množstvo odtieňov, ktoré zútulnia každý domov. Výber však uvážte aj podľa toho, aká farba sa hodí do tej ktorej miestnosti. S maľovaním je však o niečo viac práce. Potrebujete sa na všetko pripraviť a pomoc taktiež príde vhod. Potrebovať budete nielen farbu, ale aj náradie. Okrem valcov na farbu, oceníte aj štetce, prípadne dlhý nadstavec na pohodlné maľovanie stropu.

Aby ste však nestrácali čas, pripravte si priestor dopredu. Maľovanie spôsobí viac neporiadku, preto treba všetky drobnosti vypratať a veľké skrine odsunúť od stien. Tak budete mať ľahší prístup do všetkých kútov izby a maľovanie tak bude jednoduchšie. Farba však bude prskať, takže ich zakryte fóliou. Pre ľahšie upratovanie oceníte aj kartón na podlahe. Nezabudnite tiež olepiť vypínače, svetlá, zásuvky, okná, zárubne a všetko, čo nie je možné odmontovať. Upratovanie tak bude oveľa jednoduchšie. Práve leto je na maľovanie vhodné, keďže vďaka vyššej teplote a nižšej vlhkosti farba rýchlejšie schne.

Pustiť sa však môžete aj do výmeny okien. Zväčša sa však realizuje odbornou montážou, no nezabudnite na dostatočný prístup k nim. Pripraviť sa musíte aj na množstvo prachu, chráňte teda nábytok fóliou a podlahu kartónom. Vyhnete sa tak zbytočným poškodeniam a uľahčíte si aj následné upratovanie. Vo väčšej miere však v lete pristupujeme aj k rekonštrukcií jadra. Toto je už náročnejšie, no v každom prípade myslite aj na susedov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.